TeknoDiot
     
     
     

Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm

Dijital dönüşüm, marka ve şirketlerin tüm departmanlarını kapsayan, üretimden yönetime tüm aşamalarını teknoloji ile birleştirip, hem üretim hemde pazarlamada yeni imkanlar sunmaktadır.

Endüstriyel büyüme ve teknolojik gelişmeler sayesinde sanayinin dijital dönüşüm aşamalarını, doğru teşhisler ile adapte ederek, global pazarda rekabetçi konuma gelmek için kaçınılmazdır.

Sanayinin Dijital Dönüşümü

Yerel şirketlerin global pazarda söz sahibi olabilmesi için sanayinin dijital dönüşümüne adapte olması gerekir. Yeni nesil teknolojiler, yapay zeka, otonom robotlar ve bigdata teknolojilerinin çalışma akışına sokulması ile üretim ve geliştirme aşamaları daha önemli seviyelere yükselecektir. Bu sayede yerel bazda pazar öncüsü ve globalde fark edilir bir marka olmak için gereklidir.

Dijital dönüşümü ilgilendiren yenilikler düşünüldüğünde, Siber Güvenlik, Sistem Entegrasyonları Big Data, Otonom Robotlar, Iot, 3D Yazıcılar, AR/VR, Simülasyonlar, Bulut Bilişim, Kripto Paralar, Dijital Pazarlama, dijital dönüşümün tüm açılardan içeren yeni nesil dijital dönüşüm teknolojilerdir.

Global ölçekte öncü firmaları takip etmek, yapılan inovasyonları örnek almak ve çalışma modelini uyarlamak dijital dönüşümün kısa özetidir. Sektörel bazda düşünüldüğünde tekstil, makine, sağlık, sinema gibi sektörlere adapte olan yeni trendler ve teknolojiler gelişmeye her geçen gün devam ederek, takip edilmesi gerekir. Bu size hiç beklenmeyen bir gelişmeyi yerel bazda fırsata dönüştürebilir. Bu nedenle global’e açık bir gözle kalmak sürerlilik açısındandan çok büyük önem taşır.

Dijital Dönüşüm

Kobiler İçin Dijital Dönüşüm avantajlarına bakıldığında temel noktalar; verimlilik., Üretimde kullanılan kaynakların veriminin korunması, maliyetlerin azalmasını sağlamak adına yeni teknolojileri iş modeline uyarlamak, Üretimde azalan maliyet ve seri üretim, kalite artışı ve hizmetin çeşitliliği hale gelmesi dijital dönüşen kobi’lerin hedefleridir. Bu da pazardaki rekabeti arttırır ve avantajları yakalamasını sağlamaktadır.

Sanayinin dijital dönüşümü ile şirket bünyesinde bilgi akış ve raporlama süreçler hız kazanır. Üretimin tüm aşamalarda kesintisiz iletişim imkanı ve zamandan ve mekandan bağımsız işleyebilir. Üretim boyutunda sensörlerden gelen bilgi akışını kısa sürede, şirketin ilgili departmanlarına aktararak, tedarik ya da üretimin hızlanmasını sağlar.

Bu şekilde, üretim hızlı bir yapıya dayanır, büyük organizasyonlar oluşturmadan yeni ürün ve hizmetler geliştirilebilir. Bu da maliyetlerde azalma ve kaynak kullanımının iyileşmesini sağlar. Üretimdeki hata oranları daha da azalarak düşer ve oluşabilecek sorunlar daha kısa ölçeklerde düzeltilir. Tüm bunlar daha az maddi kayıp sağlar.

Veri kayıtları optimize edilerek, İşlenebilir veri daha hızlı sürede akışa girer ve bunun için dosya ve klasörlere bağlı kalmaya gerek duyulmaz.

Sanayinin Dijital Dönüşümü hakkında detaylı bilgiye ulaşmak Sanayinin dijital dönüşümü sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Twitter Reklamlar İçin Telefon Numaralarını Kullandı

Adil Anıl Öktem

Tez Yazdırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buğra Noyan

Huawei Küresel Siber Güvenlik Forumundan Üyeliği Askıya Alındı!

Yusuf Karcılar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.