TeknoDiot
     
     
     

CS:GO’ya Neler Oluyor? Oyuncu Sayısı Düşüşte

CS:GO'ya Neler Oluyor? Oyuncu Sayısı Düşüşte

FPS oyunlarının atası olan Counter Strike’ın en son oyunu olan CS:GO oyuncu sayısı düşüşte. Peki bunun sebebi ne olabilir?

Counter Strike serisinin sonuncusu olan CS:GO oyuncu sayısı gün geçtikçe düşüyor. Bu düşüşte birçok sebep sıralayabiliriz. Örneğin oyun 2012 de piyasaya sürüldü ve o tarihten bu yana hileyi çözemedi ve bir çok oyuncu bu olaydan çok şikayetçi. Birçok güncelleme geliyor fakat hile için bir yazılım geliştiremedi ve hilenin önüne geçilemedi.

[ilgiliicerik icerik_id=”15054″]

CS:GO'ya Neler Oluyor? Oyuncu Sayısı Düşüşte

İkinci sebep ise PUBG‘nin piyasaya sürülmesi. PUBG Steam‘de de çok iyi bir başarıya imza attı ve CS:GO’nun oyuncu sayısını gün geçtikçe eritti. Ayrıca bir kaç hafta öne gelen güncellemede 7 günlük takas kısıtlaması getirilmişti ve oyuncular o kadar öfkelenmişti ki imza kampanyasına kadar gidilmişti. İmza kampanyasında 140.000 kişi imzalasa da CS:GO ekibi geri adım atmadı. Tahmin ediyoruz ki bu üç sebepten dolayı CS:GO hızla oyuncu sayısı düşüyor.

CS:GO'ya Neler Oluyor? Oyuncu Sayısı Düşüşte

*Bu veri Steam sayfasından alınmıştır ve 14 Nisan 2018 için geçerlidir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


NBA 2K Playgrounds 2 Piyasaya Çıktı

Uğur Aydemir

Dijital Oyun Tasarımı Eğitimi’nin Birinci Aşaması Tamamlandı

Uğur Aydemir

Toplam Fiyatı 79,5 TL Olan Oyunlar Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Buğra Noyan

3 yorumlar

Avatar
UNLOST 15 Nisan 2018 at 21:20

Öncelikle Selamlar,Csgo Oyuncuları Uzun Zamandır Hileler ile Mücadele Ediyor Fakat CSGO Genellikle Bolca Takasların Yapıldığı Ve Kumarın Oynandığı Bir Oyun Platformudur. En son Gelen Updatelerden Sonra Csgoda bir İtem Takaslandıktan 7 gün sonra Tekrar Takaslanabilicektir. Buda Bütün Site Algoritmalarını Bozmakta Ve Oyunun Bitişini Sağlamaktadır. Sevgilerle Cantuğ UNLOST Özsoy

Cevap
Avatar
Yorum 15 Nisan 2018 at 21:36

Güzel bir konu olmuş ama fps oyunlarının atası CS değildir

Cevap
Avatar
yorum atan biri 16 Nisan 2018 at 21:36

konu iyi ama playerrunknow battelgraund yadi pubg turk oyunu olsaydı aynıaı zula gibi olur ve steamdan atılırdı

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.