TeknoDiot.com
   
     

CS:GO Hilecisine 15 Yıl Hapis Cezası İsteniyor

CS:GO Hilecisine 15 Yıl Hapis Cezası İsteniyor Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Steam Haberleri Teknoloji Haberleri

Hile konusunda CS:GO ne yaparsa yapsın Valve şirketi bir türlü önüne geçemiyor. CS:GO Hile yapımcısı ve hilecisine 15 yıla kadar hapis ile yargılanacak.

CS:GO ve diğer FPS oyunlarının başı Aimbotlar, DDos atakları ve Wallhackler gibi hileler ile başı dertte. Oyunlardan haksız para kazanan Güney Kore, Japonya ve Çin gibi devletler de hileciler ile mücadele içinde. Counter Strike: Global Offensive’in Çin’de ücretsiz olması ile birlikte, yüzlerce oyuncu CS: GO‘nun büyük topluluğuna katıldı.

CS:GO Hilecisine 15 Yıl Hapis Cezası İsteniyor Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Steam Haberleri Teknoloji Haberleri

Nerede beleş oraya yerleş mantığı hileciler ile buluşmuş durumda. Çin’de gerçekleşen bir olay. Çinli bir hile üreticisi kendini internet üzerinden gizleyerek oyunculara neredeyse engellenmesi güç bir hile satarak para kazanıyordu. Ürettiği bu hile ile Çin’de çoktan 4,2 bin CS:GO oyuncusunun hesabının yasaklanmasına sebep olmuş durumdaymış. Mr. Pan adı ile hile satan bu üretici, polislerin sabah saatlerinde evine yaptığı baskın ile birlikte göz altına alındı. Bu Çinli CS:GO hilecisi 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak.