TeknoDiot.com
   
     

Çiftlik Bank’ta Bir Tutuklama Daha

Çiftlik Bank'ta Bir Tutuklama Daha İnternet Haberleri

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın aracısı Osman Naim Kaya Uruguay’da tutuklandı. Tutuklanma sonrası Türkiye iadesi söz konusu.

Piyasayı 1 milyar TL tutarında dolandırdığı söylenen Mehmet Aydın‘ın aracısı tutuklandı. Uruguay’da tutuklanan aracı Osman Naim Kaya‘nın Türkiye’ye iade edileceği söyleniyor. Aracı olarak Mehmet Aydın’nı Uruguay’a kaçması için aracılık yaptığı ortaya çıkmıştı. Kısa zaman sonra Uruguay’da yakalandı!

[ilgiliicerik icerik_id=”13690″]

Hürriyet’in haberine göre; Uruguaylı yetkililer Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’a karşı gizli bir soruşturma başlatmış durumda. Şimdilik gizli tutulan bu soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Ancak tahminlere göre; diplomatik bir gerginlik olmaması için Mehmet Aydın Türkiye’ye iade edilebilir.  Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan bir hafta önce kaçarak Brezilya‘ya yerleştiğini gösteriyor. Çiftlik Bank kurucusunun gümrük kontrollerinin yapılmadığı Brezilya’ya kaçma olasılığı çok yüksek görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Çiftlik Bank mağdurları için bir hamle yapılacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Çiftlik Bank'ta Bir Tutuklama Daha İnternet Haberleri