TeknoDiot
     
     
     

Çiftlik Bank’ta Bir Tutuklama Daha

Çiftlik Bank'ta Bir Tutuklama Daha

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın aracısı Osman Naim Kaya Uruguay’da tutuklandı. Tutuklanma sonrası Türkiye iadesi söz konusu.

Piyasayı 1 milyar TL tutarında dolandırdığı söylenen Mehmet Aydın‘ın aracısı tutuklandı. Uruguay’da tutuklanan aracı Osman Naim Kaya‘nın Türkiye’ye iade edileceği söyleniyor. Aracı olarak Mehmet Aydın’nı Uruguay’a kaçması için aracılık yaptığı ortaya çıkmıştı. Kısa zaman sonra Uruguay’da yakalandı!

[ilgiliicerik icerik_id=”13690″]

Hürriyet’in haberine göre; Uruguaylı yetkililer Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’a karşı gizli bir soruşturma başlatmış durumda. Şimdilik gizli tutulan bu soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Ancak tahminlere göre; diplomatik bir gerginlik olmaması için Mehmet Aydın Türkiye’ye iade edilebilir.  Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan bir hafta önce kaçarak Brezilya‘ya yerleştiğini gösteriyor. Çiftlik Bank kurucusunun gümrük kontrollerinin yapılmadığı Brezilya’ya kaçma olasılığı çok yüksek görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Çiftlik Bank mağdurları için bir hamle yapılacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Çiftlik Bank'ta Bir Tutuklama Daha

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


WhatsApp İçin Görülmemiş Karar

Buğra Noyan

YaaniMail, Kurumsal E-Posta Hizmeti Sunuyor!

Buğra Noyan

Türkiye En Çok Hangi Yabancı Diziyi İzliyor?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.