Chrome 64 İle Birlikete Dosyalarınız Daha Hızlı İnecek!

Google’ın dünyanın en hızlı tarayıcısı olarak adlandırdığı Google Chrome tarayıcısının yeni sürümü Chrome 64 ile birlikte daha da hızlanacak gibi duruyor.

Google’ın Chrome 64 sürümü ile dosyaların daha hızlı ineceği ortaya çıktı. Biz bu haberi hazırlarken şuanda Chrome’da 63 sürümü mevcut. Google geçen haftalarda bu güncellemeyi tüm platforma yayınladı. Chrome’un 63 sürümünü iOS, Android, Windows ve macOS platformlarında indirime sunmuştu. Daha sonra 63 sürümü yayınlandıktan kısa bir zaman sonra da Chrome 64 sürümü geliştiricilere Chrome 64 sürümü sunuldu. Paralel indirme adı verilen yeni özellik ile Chrome’un 64 sürümünde dosyalar daha hızlı bir şekilde inecek. Bu özellik de Chrome kullanıcılarını gerçekten sevindirecek cinsten.

Chrome 64 İle Birlikete Dosyalarınız Daha Hızlı İnecek! Android Haberleri İnternet Haberleri iOS Haberleri macOS Haberleri Teknoloji Haberleri Windows Haberleri Yazılım Haberleri

İnternet kullanıcılarının genellikle her zaman indirime işlemi yaptıkları kesin. Ancak bu işlemi ne kadar iyi derecede yapılabilir bu her zaman tartışılmıştır. İndirme işlemi 2 saniyeden daha uzun süre etkin olduğunda paralel indirme özelliği devreye giriyor. Chrome daha sonra indirme işlemi için 3 farklı paralel işlem yürütüyor. Bu sayede Chrome direkt indirilen dosya odaklanıyor.

Bu özelliği kullanmak için URL kısmına chrome://flags#chrome-parallel-download yazmanız ve arından da etkinleştirmek. Ancak şunu da söylemek lazım giriş ekranında UYARI: DENEYSEL ÖZELLİKLER! Bu özellikleri etkinleştirdiğiniz de tarayıcı verilerinizi kaybedebilir veya güvenliğinizden ya da gizliliğinizden ödün verebilirsiniz. Etkinleştirilen özellikler, bu tarayıcının tüm kullanıcıları için geçerli olur denilmektedir.

 


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı