Cevat Yerli Crytek'ten Ayrılıyor!

Cevat Yerli Crytek’ten Ayrılıyor!

Abone Ol 

Cevat Yerli, yaptığı açıklamaya göre Crytek’teki CEO görevinden ayrılarak şirkette artık “stratejik hissedar” konumunda kalacak.

Yapılan açıklamaya göre bundan sonra şirketi Cevat Yerli’nin ikiz kardeşi olan Faruk ve Avni Yerli kardeşler yönetecek. Far Cry ve Crysis gibi oldukça başarılı serilere imza atan, bilgisayar oyunculuğunda grafik düzeyini apayrı bir noktaya taşıyan CryEngine grafik motorunu tasarlayan şirket, halihazırda bu üç kardeş tarafından kurulmuştu.

Cevat Yerli Crytek'ten Ayrılıyor!

Crytek uzun zaman önce aldığı bir kararla artık Free-to-Play oyunlar üzerinde çalışıyordu. Yakın zamanda beta sürümü oyunculara sunulan FPS oyunu Hunt: Showdown ise firmanın geliştirdiği son oyun. Geçmişte yerli ve yabancı birçok oyuncunun beğenisini kazanan oyunlara imza atan Crytek, ne yazık ki son dönemlerde birçok ofisini kapatarak küçülmeye gitmek durumunda kaldı. Bunun sebebi olarak Crytek tarafından tasarlanan CryEngine ile oyun geliştirmenin oldukça zor olması ve bu sebepten dolayı rekabette geride kalmaları gösteriliyor. Türk oyun geliştiriciliği adına oldukça başarılı işlere imza atan bu şirket umuyoruz ki ilerleyen dönemde şu an bulunduğu zor durumdan başarıyla çıkacaktır..

[ilgiliicerik icerik_id=”12571″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Pek çok oyunda kendini kanıtlayan ve Türk Oyun sektörünün ilklerini taşıyan CRYTEK şirketi maalesef maali bir krizin eşiğinde.. Bu sebeple Cevat Yerli (CEO) Şirketi bırakıp stratejik hissedarlık yapacağını belirtti.. Şirketi de kardeşlerine bırakacak. Bu haber oyun camiasını derinden etkiledi.. Aslında bu konu ile ilgili olarak açıklamalar arasında; “Çoğunluk olarak Zula gibi oyunların ilk olduğu gösterilip gurur kaynağı oluyor. Gerçekte asıl olan şey ise Crytek’i Birçok oyuncunun bilmemesidir. Bu sebeple CRYTEK batıştadır. Cevat Yerlinin bir suçu yoktur.” Denmişti.. Buna rağmen Cevat Yerli Ayrılma kararını geri çevirmedi..

İşte Bazı Crytek Oyunları

Cevat Yerli Crytek'ten Ayrılıyor!

Göz atın:   VALORANT İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu