CES 2018 Yaklaşıyor! CES 2018'de Neler Tanıtılacak? - TeknoDiot.com

CES 2018 Yaklaşıyor! CES 2018’de Neler Tanıtılacak?

Abone Ol 

Teknoloji dünyasının en önemli fuarlarından biri olan CES 2018 yani Tüketici Elektroniği Fuarı tarihi yaklaşıyor. 9-12 Ocak 2017 tarihleri arasında CES 2018 fuarı Las Vegas’da gerçekleştirilecek. Peki CES 2018’de neler tanıtılacak?

Bir çok teknoloji devinin katılımı olacak. Gelin CES 2018 fuarında karşılaşabileceğimiz ürünlere hep birlikte bir göz atalım. Bir çok teknolojik ürün bu fuarda tanıtılacak. İlk olarak genllikle merak edilen akıllı telefonlar. Hangi akıllı telefonlar tanıtılacak vb. şeyler söylenmekte. Qualcomm’un yeni nesil en son işlemcisi Snapdragon 845’i tanıtmıştı. Snapdragon 845 işlemcili akıllı telefonlar CES 2018’de merak konusu. Snapdragon 845 işlemcili akıllı telefonlarını CES 2018 fuarında tanıtacağı iddialar arasında.

CES 2018’de Tanıtılması Beklenen Akıllı Telefonlar

CES 2018 Yaklaşıyor! CES 2018'de Neler Tanıtılacak?

Akıllı telefonlar denince hemen akla uzun zamandır sızıntıları ile bekleyenlerini heyecanlandıran Samsung’un amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri tanıtılacak gibi duruyor ama henüz net bir şey yok. Ancak ilerleyen zamanlarda düzenlenecek olan akıllı telefon kongresiBarcelon’da düzenlenecek olan MWC 2018 fuarında tanıtacağı yönünde. Henüz belli değil ve Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin bir başka iddia telefonun Şubat ayındaki MVC 2018 fuarında tanıtılacağını söylüyor. Huawei tarafında da aslında tanıtacağı model serisi Huawei Mate 10 serisini tanıttı. Ancak bir tablet gelebilir. Huawei’nin de MediaPad M5 tablet modeli gelebilir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

CES 2018’de ayrıca uygun bütçeli akıllı telefonlar çözümleri de fuarda beklenenler arasında. Dünya üzerinde mobil bağlantı teknolojileri de bu fuarda oldukça önemli bir alanda ve CES 2018’de de  5G’nin mobil teknoloji için en önemli bağlantı teknolojisi ve bu teknoloji ile ilgili bir kaç duyuru paylaşılabilir. Diğer LG, Lenovo ve benzeri markaların ne gibi modeller tanıtacağı henüz belli değil az bir zaman kalddı yakın zamanda detaylar teknodiot.com üzerinden sizlerle olacaktır.

Göz atın:   ASUS GeForce RTX 3060 12 GB Serisi Ekran Kartları Piyasaya Çıktı

 

 

CES 2018’de Tanıtılması Beklenen Akıllı Saatler

CES 2018 Yaklaşıyor! CES 2018'de Neler Tanıtılacak?

2017’den akıllı saat sektörü pek istediğini alamamış durumda. Ülkemizde ve dünyada Apple Watch’ın en çok satan saati olsa da, diğer akıllı saat üreticilerinin saatleri pek yüz güldürmüyor. Bu yüzden CES 2018’de akıllı saatler için beklenti oldukça düşük tutuluyor. Ama her an her şey olabilir tabi. Bu tür klasik ve pahalı akıllı saatlere insanlar pekte meraklı değil artık o yüzden sağlık ve spor odaklı akıllı bileklikler ve saatleri CES 2018’de görmemiz mümkün. Fitbit’in yeni model akıllı saati veya akıllı bilekliği duyurulabilir.

CES 2018’de VR/AR

Dünyada kullanım alanı her ne kadar yüzde yüz olmasa da oyuncu kitlesinin merak ettiği tarafta sanal gerçeklik. CES 2018’de bir çok firmanın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik cihazlarını görebiliriz. Samsungdan HTC’ye bir çok akıllı telefon üreticisi VR/AR cihazlarını tanıtmıştı geçmiş senelerde. Bu sene de CES 2018’de bir çok markanın VR/AR cihazlarını görebilir. VR ne demek derseniz, sanal gerçeklik peki AR ne demek? AR, sanal gerçeklik gözlüklerini bir tık üstünde olan artırılmış gerçeklik gözlükleri demektir. CES 2018’de tanıtılan cihazların detaylarını teknodiot.com’dan sizlere aktaracağız.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu