Captain Marvel Rekor Kırdı - TeknoDiot.com

Captain Marvel Vizyona Girer Girmez Rekor Kırdı!

Dev yapım şirketi Marvel’ın ilk kadın karakterli ana filmi olan Captain Marvel yeni vizyona girdi ve rekorları alt üst etti.

Captain Marvel, 8 Mart dünya kadınlar gününde dünya genelinde vizyona girmişti. Yapımcı Marvel filmi hayranlarının akın akın gittiği sinemalar dolup taşınca rekor da beraberinde geldi.

Avengers: Endgame öncesi vizyona giren ve serinin son halkası olan Captain Marvel, beklenenden büyük ilgi gördü. Dünya genelinde ilk haftasında 455 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Bu rakamın 153 milyon dolarlık kısmını sadece Kuzey Amerika’dan geldi. Diğer 302 milyon dolar ise dünyanın geri kalanından elde edildi.

Captain Marvel Vizyona Girer Girmez Rekor Kırdı!

Tek rekor gişe değil!

Ayrıca bir kadın kahramanın tek başına baş rolde olduğu ilk Marvel film olma özelliğini taşıyan Captain Marvel’ı izleyenlerin yüzde 45’i kadın seyircilerden oluşuyor. Bu arada filmin tek başarısı sadece gişe değil elbette.

Marvel’ın en büyük rakibi DC‘nin Wonder Woman’ı geride bırakarak bir kadın tarafından yönetilen filmler arasında en iyi hafta sonu açılışı rekorunu ele geçiren Captain Marvel, ayrıca Black Panther’i (372 milyon dolar) geçerek en iyi ilk hafta performansına ulaşmış durumda. Ortalama vizyonda kalma süresi 1-2 ay oluyor bakalım ilerleyen günlerde filmden yeni rekorlar bekleniyor.

Göz atın:   İşte Bu Haftanın En Çok İndirilen Filmleri

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu