«
Captain Marvel Vizyona Girer Girmez Rekor Kırdı! Sinema Haberleri

Dev yapım şirketi Marvel’ın ilk kadın karakterli ana filmi olan Captain Marvel yeni vizyona girdi ve rekorları alt üst etti.

Captain Marvel, 8 Mart dünya kadınlar gününde dünya genelinde vizyona girmişti. Yapımcı Marvel filmi hayranlarının akın akın gittiği sinemalar dolup taşınca rekor da beraberinde geldi.

Avengers: Endgame öncesi vizyona giren ve serinin son halkası olan Captain Marvel, beklenenden büyük ilgi gördü. Dünya genelinde ilk haftasında 455 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Bu rakamın 153 milyon dolarlık kısmını sadece Kuzey Amerika’dan geldi. Diğer 302 milyon dolar ise dünyanın geri kalanından elde edildi.

Captain Marvel Vizyona Girer Girmez Rekor Kırdı! Sinema Haberleri

Tek rekor gişe değil!

Ayrıca bir kadın kahramanın tek başına baş rolde olduğu ilk Marvel film olma özelliğini taşıyan Captain Marvel’ı izleyenlerin yüzde 45’i kadın seyircilerden oluşuyor. Bu arada filmin tek başarısı sadece gişe değil elbette.

Marvel’ın en büyük rakibi DC‘nin Wonder Woman’ı geride bırakarak bir kadın tarafından yönetilen filmler arasında en iyi hafta sonu açılışı rekorunu ele geçiren Captain Marvel, ayrıca Black Panther’i (372 milyon dolar) geçerek en iyi ilk hafta performansına ulaşmış durumda. Ortalama vizyonda kalma süresi 1-2 ay oluyor bakalım ilerleyen günlerde filmden yeni rekorlar bekleniyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *