Bundan Sonra YouTube'da Daha Fazla Reklam İzlemek Zorundayız

Bundan Sonra YouTube’da Daha Fazla Reklam İzlemek Zorundayız

Abone Ol 

İnternetin en çok ziyaret edilen video izleme platformu olan YouTube tarafında değişikliklerin sonu gelmiyor. Geride bıraktığımız günlerde içerik üreticilerinin aldığı telif ücretlerinde kısıtlamaya giden platform, bu sefer de müziklerin olduğu oynatma listelerinde daha fazla reklam gösterme kararı aldı.

YouTube’un müzik bölümüne bakan Lyor Cohen, kullanıcıların müzik dinlemek için belli bir bedel ödemesi gerektiğine inanıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”10691″]

YouTube’un reklam politikası değişiyor

Aslına bakarsanız bir bakıma bu konuda YouTube‘u haklı bulabiliriz. Çünkü YouTube’un sanatçılara yüklü miktarlarda telif ücreti ödediğini varsayarsak, ortada eşit şartlı bir alışverişin olduğunu söylemek hiç güç değil. Ancak durum tam tersi bir şekilde işliyorsa, YouTube’un kullanıcılara sergilediği bu tavır hiç hoş değil. İşleyiş bakımından hali hazırda sıkıntıları bulunan YouTube, müzikler için düşündüğü yeni reklam politikasını önümüzdeki günlerde kullanıma sunacak.

Diğer bir yandan yetkililerin bu hareketler sayesinde kullanıcıları reklam engelleyici uygulamalara da ittiğinin altını çizmek gerekiyor. Çünkü bazı durumlarda reklamlar ciddi anlamda çığırından çıkıp kullanıcılara sunulan içeriğin önüne geçebiliyorlar. Bakalım YouTube, ilerleyen dönemlerde daha başka nasıl adımlar atacak?

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bundan Sonra YouTube'da Daha Fazla Reklam İzlemek Zorundayız

Kaynak

Göz atın:   Twitter, Bir Yeni Özellik Daha Getiriyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu