TeknoDiot
     
     
     

Bulking Yaparken Kullanmanız Gereken 4 Takviye

Bulking Yaparken Kullanmanız Gereken 4 Takviye

Bulking yaparken yağsız kas kütlesi elde etmeye mi çalışıyorsunuz? Eğer cevabınız evetse, kullanmanız gereken 4 takviyeyi anlatacağımız bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz! Düzgün bir bulking, yeterli miktarda kalori, yeterli miktarda protein ve akıllıca hazırlanmış bir egzersiz planı gerektirir. Bazı yararlı takviyelerin kullanımı da bulking yaparken kazancınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu ürünleri fitbull.com gibi güvenilir internet siteleri ve tedarikçilerden temin etmeniz önemli. Bulkinge yardımcı olabilecek en iyi 4 takviyenin listesi için makaleyi okumaya devam edin.

  1. Kreatin

Kreatin, kreatin fosfatın enerji sisteminin kapasitesini artırır ve anaerobik çalışma performansınızı etkili bir şekilde yükseltir. Temel olarak, gücü ve dayanıklılığı artırmaya ve setler arası toparlanmayı hızlandırmaya yarar. Örneğin 8 tekrar yaptığınız bir hareketi, 9 tekrar yapmanıza olanak sağlar.

Kreatin kullanımı, gün, hafta ve aylar boyunca egzersiz hacminizi etkili bir şekilde artırabileceğinden, çok önemlidir. Diğer parametreler eşit olduğunda, daha fazla hacim temelde daha fazla kas demektir.

Bilimsel açıdan yaklaşacak olursak, kreatin takviyesi, anaerobik kapasite ve yağsız vücut kütlesini (LBM) geliştirmek için şu anda mevcut olan en etkili yasal besin takviyesi olarak görünmektedir.

  1. Beta Alanin

Kas yorgunluğunun nedeni ile ilgili önde gelen teorilerden biri, hidrojen iyonlarının vücutta birikmesidir (yani kas pH’ında bir azalma olmasıdır). Beta alanin, ekstra hidrojeni, tamponlamaya yardımcı bir madde olan karnosine dönüştürerek vücutta hidrojen iyonu birikmesini azaltmaya yardımcı olan bir amino asittir. Bu, anaerobik enerji sistemlerinde, özellikle glikolitik yolakta daha fazla çalışma kapasitesine olanak tanır.

İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda beta alanininin performansı artırabileceğine dair iyi kanıtlar elde edilmiştir. Beta alanin takviyesinin, orta tekrar aralıklarında (8-15) antrenman yaparken çalışma kapasitenizi birkaç tekrar arttırabileceği bildirilmiştir.

Aynı zamanda, bireylerin tekrarlanan sprint aralıklarında performanslarını iyileştirerek interval egzersiz performansını geliştirdiği de gösterilmiştir.

  1. Peynir altı suyu proteini (whey)

Eğer proteine ihtiyacın varsa ve günlük protein hedeflerine ulaşamıyorsan (günde vücut kilogramı başına 0,7 gram-1,2 gram), kas geliştirme amacına ulaşman da bir o kadar zor olacaktır. Protein her ne kadar çoğu besin kaynağında yaygın olarak bulunsa da, kaliteli bir peynir altı suyu (whey) proteini istediğiniz rakamlara daha kolay ulaşmanızı sağlayabilir.

Peynir altı suyu proteini (whey), sütten elde edilen bir protein kaynağıdır. Whey takviyesi atletik performans ve kas gelişimini iyileştirdiği için sporcular arasında yakın zamanda popülerlik kazanmıştır.

Whey proteini, esansiyel amino asitlerin ve dallı zincirli amino asitlerin büyük bir bölümünü içermesi ve biyolojik değerinin yüksek olması nedeniyle, kas gücünü arttırmak ve gelişmiş bir vücut kompozisyonu sağlamak için kullanılan popüler bir diyet proteini takviyesidir.

  1. Kazein

Biraz okursanız, kazein ile ilgili iki farklı görüşle karşılaşırsınız. Birincisi, peynir altı suyuna bile baskın çıkan mükemmel bir protein kaynağı olduğu, diğeri ise daha çok kuru gürültü olduğu yönündedir. Öyle ya da böyle, kazein protein hedeflerinize ulaşmanın kolay ve sağlıklı yollarından bir tanesidir.

Peynir altı suyu proteini gibi, kazein de zengin bir amino asit kaynağıdır ve biyolojik olarak eksiksiz bir amino asit profili sağlar.

23 kişinin katılımı ile yapılan bir çalışmada, hem whey hem de kazeinin direnç egzersizinden sonra kas anabolizması üzerinde benzer bir etkiye sahip olduğu gösterilmiştir. Başka bir araştırma, peynir altı suyu hidrolizatının, egzersiz sonrası kas protein sentezinde kazeine kıyasla daha etkili olduğunu göstermiştir.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Türkiye’de Patent Seçenekleri

TeknoDiot Bey

Sünger Laminasyon

TeknoDiot Bey

Pttcell İnternet Kampanyaları

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.