Ne Kadar iPhone X Satıldı?

Bu Zamana Kadar Kaç Adet iPhone X Satıldı?

Abone Ol 

Counterpoint araştırma şirketinin yayınladığı rapor ile Apple‘ın bugüne kadar kaç adet iPhone X sattığı gün yüzüne çıkarıldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu kategoride yaklaşık 10 ay önce satışı başlanan iPhone X‘in geçtiğimiz Ağustos ayı itibariyle 63 milyon adet sattığı, yaklaşık 30 milyon adedini A.B.D ve Çin’de satıldığı belirtiliyor. ABD’de satışlar ilk aylarda yüksek seviyeye ulaşırken, Çin’deki satışlar sonradan yükselmesi bir hayli dikkat çekiyor.

iPhone X satışları iPhone 6’nın gerisinde kaldı!

iPhone X için Japonya ve Avrupa ülkelerinde yoğun talep ile karşılaşan Apple, Hindistan’da ise neredeyse hiç satış yapamadı. Apple Hindistan’da ise yok denilecek kadar az satış yaparak herkesi şaşırttı. iPhone X’in sevkiyat sonuçları oldukça etkileyici olsa da, 2014’te satışa sunulan iPhone 6’nın oldukça gerisinde kalıyor.

Bu Zamana Kadar Kaç Adet iPhone X Satıldı?

[sp-related style=”dark” id=”29629″] [sp-related style=”dark” id=”29580″]

Yukarıda belirttiğimiz gibi iPhone X’in 60 Milyon sevkiyata ulaşması 10 ay sürdü. Ancak iPhone 6’nın bu seviyeye ulaşması sadece 6 ay sürdü. iPhone 6 satışlarında 10. ayı geriye bıraktığında sonuç bu kez tam 90 milyon sevkiyata ulaştı.

Bu Zamana Kadar Kaç Adet iPhone X Satıldı?

[sp-related style=”dark” id=”29591″] [sp-related style=”dark” id=”29586″]

Ancak iPhone X yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğu için iPhone 6 ile aynı sevide kalmayı başardı. Satışlar başladıktan sonraki on aylık süre zarfında Apple’ın iki cihazı iPhone X ve iPhone 6 geliri 62 milyon dolar ile birbirine oldukça yakın.

iPhone X son 6 aylık süreçte iPhone satışlarının 3/1’ini oluşturmasına rağmen, elde edilen gelirin yarısını oluşturuyor. Yani satışlar diğer modellerle kıyasla düşük olmasına rağmen, Apple yüksek fiyatla aradaki farkı kapatmakta zorlanmadı.

Göz atın:   iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Avrupa Ülkelerinde Fiyatı Ne Kadar?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu