TeknoDiot.com
   
     

Bu Zamana Kadar Dünyada Kaç Adet PlayStation 4 Satıldı?

Bu Zamana Kadar Dünyada Kaç Adet PlayStation 4 Satıldı? Oyun Haberleri PlayStation Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Sony’nin popüler oyun konsollarından bir tanesi olan PlayStation 4’ün satışları halen devam ediyor ve bu zamana kadar dünyada kaç adet satılmış olabilir?

Sony şirketi 30 Eylül 2017’de biten mali yılın ikinci çeyreğinin raporlarını açıkladı. Rakamlar çok ciddi şeyleri işaret ediyor. İkinci çeyrek içerisinde toplam 4.2 milyon PS4 siparişi alan Sony, geçen yıla göre 0.3 milyonluk bir artış yakaladı. Bu rakamın 2017 mali yılı sonunda 19 milyon olacağı öngörülüyor.

https://teknodiot.com/playerunknowns-battlegroundsda-yeni-donem-4804.html

Devasa Satış Rakamı!

Sony, bu zamana kadar Playstation 4 adedinin toplam 67.5 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Gerçekten devasa bir satış rakamı diyebiliriz. PlayStation 4 oyun konsolu 5 Eylül 2016 tarihinde tanıtılmıştı. Kasım ayı gibi dünya ülkelerinde de satışa başlanmıştı. O tarihten 30 Eylül 2017’de biten mali yılın ikinci çeyreğinin raporlarını açıklanmasına kadar tam 67.5 milyon adet PlayStation 4 oyun konsolu satılmış durumda.