Bu Zamana Kadar Dünyada Kaç Adet PlayStation 4 Satıldı? - TeknoDiot.com

Bu Zamana Kadar Dünyada Kaç Adet PlayStation 4 Satıldı?

Abone Ol 

Sony’nin popüler oyun konsollarından bir tanesi olan PlayStation 4’ün satışları halen devam ediyor ve bu zamana kadar dünyada kaç adet satılmış olabilir?

Sony şirketi 30 Eylül 2017’de biten mali yılın ikinci çeyreğinin raporlarını açıkladı. Rakamlar çok ciddi şeyleri işaret ediyor. İkinci çeyrek içerisinde toplam 4.2 milyon PS4 siparişi alan Sony, geçen yıla göre 0.3 milyonluk bir artış yakaladı. Bu rakamın 2017 mali yılı sonunda 19 milyon olacağı öngörülüyor.

https://teknodiot.com/playerunknowns-battlegroundsda-yeni-donem-4804.html

Devasa Satış Rakamı!

Sony, bu zamana kadar Playstation 4 adedinin toplam 67.5 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Gerçekten devasa bir satış rakamı diyebiliriz. PlayStation 4 oyun konsolu 5 Eylül 2016 tarihinde tanıtılmıştı. Kasım ayı gibi dünya ülkelerinde de satışa başlanmıştı. O tarihten 30 Eylül 2017’de biten mali yılın ikinci çeyreğinin raporlarını açıklanmasına kadar tam 67.5 milyon adet PlayStation 4 oyun konsolu satılmış durumda.

Göz atın:   PlayStation Plus Haziran Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu