Bu Klavye Uygulamasını Kullananlar Dikkat!

Android platformunun popüler klavye uygulamasınGO Keyboard kullananlar aman dikkat! İşte haberin detayları.

GO Klavye uygulamasının, kullanıcılarını izlediği ve verilerine eriştiği ortaya çıktı. Sizde eğer GO Klavyesini kullanıyorsanız aman dikkat silin deriz. GOMO Dev Ekibi tarafından geliştirilen uygulamanın içeriğinde, “Kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman toplamayacağız” yazıyor. Ancak GO Klavye uygulaması kimliğinize, telefon görüşmelerinizi gösteren verilere erişim ve telefonunuzdaki mikrofona erişim izni istemesi bu durumun pek doğru olduğunu göstermiyor.

20 ülkede 2016’nın en iyi uygulaması seçilen GO Klavye’nin böylesine bir rezil haber ile gündeme gelmesi hiç olmadı. GO Klavyesi  e-posta hesabınız, telefonun ekran boyutu, Android sürümü, yapı ve cihaz modeli gibi sunucu bilgilerine gönderiyor. Rezil bir haber ile gündeme gelen GO Klavyeyi kullanıyorsanız hemen silin deriz. Bir çok Android uygulaması böyle kişisel bilgilere ulaşmakta. Geçen aylarda da anonim chat uygulaması Sarahah uygulaması gündemdeydi.

Göz atın:   Need for Speed Payback'dan Yeni Video Geldi!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu