Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır

New York merkezli şirket, kablosuz kulaklıklı mikrofon setine benzeyen bir cihaz geliştirdi.

Aaştırmacılar, kullanıma başladıktan sonraki bir ay içinde stres seviyelerini azalttığını söylemektelerdir. Bunun nedeni ise “duygusal dokunuş” olduğu öne sürülüyor.

Feelmore Labs araştırmacıları Cove cihazını sundu. Cihaz, kulaklara yapışıyor ve kafanın zamansal kısmına titreşimler kullanarak periyodik olarak masaj yapıyor. Bilim adamları, günde 20 dakika takarsanız, kullanıcının strese karşı daha dirençli hale geldiğini, daha kolay rahatladığını ve uykuya daldığını unutmayın.

Cove titreşimler kullanır ve başın kullanıcının kulaklarının arkasına masaj yapar, bu cihazı geliştiren araştırmacılar bu hareketlere “duygusal dokunuş” adını verir.

Stres Azaltan Cihaz

Bilim adamları başlangıçta stresle baş etmek için etkili bir yöntem olarak kabul edilen mikro yükleri kullanmayı planladılar, ancak daha sonra titreşimlere odaklanmaya karar verdiler. Ön testlerde, kullanıcılar bir ay boyunca stres seviyelerinde bir düşüş bildirdiler.

Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır

Donanım, kullanıcının ilerlemesini izlemek için kullanılabilecek bir iOS ve Android uygulaması ile eşleştirilir. Buna ek olarak, cihazın hangi noktada çalışması gerektiğini belirleyen bir “stres ölçer” geliştirebilir. Bununla birlikte, süreç iş, koşu veya diğer günlük aktivitelere müdahale etmeyecektir.

Daha önce, bilim adamları giysilere dikilebilecek yeni bir sensör sundular.  cihaz vücudun tüm göstergelerini terle izliyor. Veriler her 5-30 saniyede bir güncellenir. Akut ve kronik hastalıkları teşhis etmek ve izlemek veya spor sırasında sağlık koşullarını izlemek için kullanılabilir.

NPJ Esnek Elektronik’te açıklanan cihaz, özel hassas filamentlerden ve elektronik bileşenlerden oluşur. Verileri iletebilir, gerçek zamanlı olarak toplayabilir, depolayabilir ve işleyebilir.

Göz atın:   Audi’den İki Yeni Robotik Kıyafet: EXOSKELETON
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu