Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır

Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır

New York merkezli şirket, kablosuz kulaklıklı mikrofon setine benzeyen bir cihaz geliştirdi.

Aaştırmacılar, kullanıma başladıktan sonraki bir ay içinde stres seviyelerini azalttığını söylemektelerdir. Bunun nedeni ise “duygusal dokunuş” olduğu öne sürülüyor.

Feelmore Labs araştırmacıları Cove cihazını sundu. Cihaz, kulaklara yapışıyor ve kafanın zamansal kısmına titreşimler kullanarak periyodik olarak masaj yapıyor. Bilim adamları, günde 20 dakika takarsanız, kullanıcının strese karşı daha dirençli hale geldiğini, daha kolay rahatladığını ve uykuya daldığını unutmayın.

Cove titreşimler kullanır ve başın kullanıcının kulaklarının arkasına masaj yapar, bu cihazı geliştiren araştırmacılar bu hareketlere “duygusal dokunuş” adını verir.

Stres Azaltan Cihaz

Bilim adamları başlangıçta stresle baş etmek için etkili bir yöntem olarak kabul edilen mikro yükleri kullanmayı planladılar, ancak daha sonra titreşimlere odaklanmaya karar verdiler. Ön testlerde, kullanıcılar bir ay boyunca stres seviyelerinde bir düşüş bildirdiler.

Bu Cihaz, Kulak Arkasındaki Stres Seviyelerini Azaltır

Donanım, kullanıcının ilerlemesini izlemek için kullanılabilecek bir iOS ve Android uygulaması ile eşleştirilir. Buna ek olarak, cihazın hangi noktada çalışması gerektiğini belirleyen bir “stres ölçer” geliştirebilir. Bununla birlikte, süreç iş, koşu veya diğer günlük aktivitelere müdahale etmeyecektir.

Daha önce, bilim adamları giysilere dikilebilecek yeni bir sensör sundular.  cihaz vücudun tüm göstergelerini terle izliyor. Veriler her 5-30 saniyede bir güncellenir. Akut ve kronik hastalıkları teşhis etmek ve izlemek veya spor sırasında sağlık koşullarını izlemek için kullanılabilir.

NPJ Esnek Elektronik’te açıklanan cihaz, özel hassas filamentlerden ve elektronik bileşenlerden oluşur. Verileri iletebilir, gerçek zamanlı olarak toplayabilir, depolayabilir ve işleyebilir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


2017 Yılında En Çok Hangi Müziği Dinlediniz?

Buğra Noyan

iQOO Pro 4G ve 5G Piyasaya Sürüldü!

Yusuf Karcılar

Huawei’nin Yeni Telefonu ‘Huawei Enjoy 7S’ Satışa Çıktı!

Buğra Noyan

2 yorumlar

Avatar
Mert 30 Temmuz 2020 at 11:46

Hemen almam lazım eğer burda varsa gerçekten çok stresleniyorum 🙁

Cevap
Avatar
Ercan 2 Ağustos 2020 at 21:47

Gerçekten mükemmel, haberleriniz çok iyi devamını bekliyorum

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.