TeknoDiot.com
   
     

Bu Android Oyunlara Sahipseniz Sizi Dinliyor Olabilirler!

Bu Android Oyunlara Sahipseniz Sizi Dinliyor Olabilirler! Android Haberleri Mobil Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Android işletim sistemi bilindiği üzere açık kaynak kodlu olduğundan dolayı bazı açıklar ve benzeri şeyler olabiliyor. Telefonunuza mikrofonuna erişim izni isteyen yüzlerce oyun Play Store’da yer alıyor. 

Android’in resmi mağaza uygulaması Google Play Store’da yer alan bir çok casus uygulama ve oyun yer alıyor. Eğer birazdan vereceğimiz oyun listesinde bulunan Android oyunlardan birine sahip iseniz dikkatli olun deriz. Güvenlik açıklarına her daim açık olan Android,hackerların vazgeçilmez platformları arasında yer alıyor. Bugün ise Android’de bazı oyunların sizi bir casus gibi dinlediği ortaya çıktı. Telefonunuzun mikrofonuna erişim izni isteyen yüzlerce oyun Play Store‘da yer alıyor.

https://teknodiot.com/sony-xperia-xa2-tasariminin-gorselleri-sizdirildi-8822.html

Aman dikkat! 

Bu Android Oyunlara Sahipseniz Sizi Dinliyor Olabilirler! Android Haberleri Mobil Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

Google Play Store’da 250’den fazla oyunda, sizi casus gibi dinlemek için kötü niyetli uygulama, yazılım ve oyun yer alıyor.  Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunuldu. Açıklanan bilgilere göre; ortam dinlemesi yapan oyunlar veya uygulamalar televizyonunuzu dinleyerek, reklam alışkanlıklarınızı belirliyor ve bu bilgiler reklam firmalarına satılıyor. Yani sizin bilgileriniz ile para kazanıyorlar. İşin ilginç tarafı ise bir çok oyun bunu yasal olarak yapıyor. Genellikle bir şey indirirken kullanıcı sözleşmesini okumadığımız için önemli içerikleri kaçırıyoruz. Daha doğrusu daha neyi ne için neden indirdiğimizi bilmiyoruz. Devir kötü devir, oyun mu dinleyecek bizi? Demeyin! Bu genellikle okumadığımız kullanıcı sözleşmesinde ise reklam için ortam dinlemesini yapabilir ibaresi yer alıyor. Sizi dinleyen oyunlar yer alabilir! İşte o liste için tıklayın!