BMW’den Yeni Model Arabalarına Akıllı Asistan Teknolojisi!

BMW’den Yeni Model Arabalarına Akıllı Asistan Teknolojisi

Alman devi araba şirketi olan BMW’den akıllı mı akıllı bir otomobil geliyor. Akıllı asistan teknolojisine sahip bir otomobil!


Apple, Google, Amazon’dan sonra bir akıllı asistan teknolojisi de BMW’den sunuldu. Akıllı asistana IPA adını veren BMW sesli asistana “Hey BMW” denilmesiyle birlikte harekete geçecek. Tüm ayarlara ulaşacak bu akıllı asistan sayesinde iç ve dış kontrolleri sağlayabileceksiniz.

Aracınızın uzun farlarını yakabilir, sunroof’u açabilir hatta Amazon’dan alışveriş yapıp sipariş bile verebilirsiniz. Teker basıncı, motor yağı kontrolü gibi akıllı bir çok özelliğe de sahip. Akıllı asistanın en iyi özelliği ise sürücüye bire bir konuşuyor olması.

BMW’den Yeni Model Arabalarına Akıllı Asistan Teknolojisi

BMW’nin heyecanla duyurduğu bu akıllı asistan diğer akıllı asistanlarla da uyumlu olduğu iddia ediliyor. 23 Dil destekleyecek olan bu asistanın Türkçe sürümünün de gelmesi muhtemeldir.Şirketten yapılan açıklamaya göre BMW’nin 7.0 işletim sistemiyle birlikte Mart 2019’da piyasaya sürülecek. Hangi modellerin bu asistanla birlikte geleceği de kesin değil.

Göz atın:   Mercedes-Benz Türk, Bilim ve Teknoloji Haftası'nı Başarılarıyla Kutladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu