Dev Tasarıma Sahip BMW X7 Tanıtıldı! (Fiyatı Dudak Uçuklatıyor)

BMW’nin yeni nesil SUV modeli olan X7 tanıtıldı. Devasa bir büyüklüğe sahip olan BMW X7’nin gelin detaylarına bakalım.

2019 model yeni BMW X7 amiral gemisi SUV nihayet tanıtıldı. Oldukça büyük tasarıma sahip olan BMW’nin serisindeki en büyük geçiş diyebileceğimiz bir model olan X7 sonunda gün yüzüne çıktı.

BMW X5’ten yaklaşık 23 cm daha uzun bir tasarıma sahip. Aslında standart dingil mesafesi 7 Serisinden sadece 3 inç daha kısa. Ve BMW’nin sözleriyle, “bir BMW modeli için tasarlanan en büyük ön ızgarası” var.

BMW X7 modeli güzel, zarif çizgiler ve canlandırıcı, geleneksel SUV profili mevcut. Ön kısımda daha ince farlar modern ve tehditkar görünüyor, ancak ızgara biraz fazla boy attığı gözlerden kaçmıyor. Küçük farların yanında iyice büyük duruyor. BMW muhtemelen araca ihtiyaç duyduğu hava giriş çıkışını sağlamak için böyle bir ızgara seçti, ama görüntüye ilk bakışta alışmak biraz zor.

İç kısıma baktığımız zaman 12.3 inçlik dokunmatik bir ekran bizleri karşılıyor. Gösterge panelinin şekli oldukça geleneksel BMW hatlarına sahip. Ancak her yüzey çok çekici ve pahalı görünen deri ve ahşap için uygun görünmekte.

Dev Tasarıma Sahip BMW X7 Tanıtıldı! (Fiyatı Dudak Uçuklatıyor)

Dört bölgeli iklim kontrolü ile birlikte, 1,500 watt’lık Harmon Kardon ses sistemi ve cama karşı farklı desenler ve renkler gösterebilen LED aydınlatmalı sunroof gibi yüksek uç seçenekleri de mevcut ve hatta yıldızlı bir gökyüzünü simüle edebiliyor. Bakıldığı zaman X7 modeli gerçekten teknoloji cihazı olmuş. BMW X7, standart modelindeki bagaj hacmi 1375 litre. Arka sıranın katlanması halinde ise bu alan 2569 litreye yanaşıyor.

XDRive30i, 3.0 litrelik tek tutbolu inline-6 motora sahip. Diğer alternatif ise ikiz turbolu, 4.4 litrelik V8 motora sahip olan xDriver50i. Altı silindirli motorun ürettiği güç 335 beygirken bu rakam V8 motorda 456 beygir gücüne çıkıyor. Aracın sahip olduğu sekiz vitesli dört tekerli çekiş sistemi, bütün gücü arka tekerleklere verebiliyor. Aracın Dynamic Handling ve Off-Road adlı iki paketinde elektronik olarak kontrol edilen ve tek tekerleğe fazla yük binmesini engelleyen sistemler var.

Göz atın:   Haftanın PC Duvar Kağıtları #46

Dev Tasarıma Sahip BMW X7 Tanıtıldı! (Fiyatı Dudak Uçuklatıyor)

2019 BMW X7, önümüzdeki 2019 Mart ayında bayilerde yerini alacak, Tabii bu arada BMW bu ay ön sipariş almaya başlayacak. Erken siparişten yararlananlar, bir BMW ürünü için bir ilktir, otomobili istediği gibi verebilecek ve üretim başladığında öncelikli bir araca sahip olacaklar. Bunlardan bahsetmişken, üretim, birkaç X modelinin yanı sıra Güney Carolina’daki Spartanburg’da da olacak. XDrive40i için fiyatlandırma 74.895 dolardan başlıyor ve xDrive50i 93,595 dolar olarak devam ediyor. Türkiye’de ki fiyatı ortalama 1.1 milyon TL’nin üstünde olması bekleniyor.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu