TeknoDiot.com
   
     

BlackBerry Efsanesi Müthiş Dönüyor!

BlackBerry Efsanesi Müthiş Dönüyor! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

Bir zamanlar klavyeli modelleri ile hava attıran akıllı telefon markası BlackBerry uzun yıllardır piyasada pek gösteremedi.

Ekim ayında tamamen dokunmatik ve suya dayanıklı bir BlackBerry akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir. Yeni çıkacak olan akıllı telefonun ismi BlackBerry Krypton kod adı olduğu söyleniyor. Birde yeni amiral gemisi olarak anılan BlackBerry Motion modeli ise tüm gerekli işlemleri yapılmış durumda.

:: Eski Telefonunu Getir, Yeniyi Götür Kampanyası Başladı!

Twitter’da akıllı telefon sızıntılarının kralı olarak görülen Evan Blass (@evleaks) BlackBerry Motion’a ait bir görüntü paylaş. BlackBerry’nin ilk olarak her telefonunun da bulunan fiziksel klavye ve tuşların bulunmadığı modelin ilk görüntüsü dikkatleri üzerine topladı.

BlackBerry Efsanesi Müthiş Dönüyor! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

Metal kasaya ve sahip modelin saf Android işletim sistemi ile gelecek ancak BalcBerry Launcher ile gelecek. 3.5 mm kulaklık girişi hemen USB Type-C girişinin hemen solunda kalırken sağında ise hoparlör bulunuyor. Siyah ağırlıklı renk kullanılan modelde ana menüde de BlackBerry Motion‘un gelecek haftalarda resmi tanıtılması bekleniyor.