BlackBerry Çerçevesiz 18:9 Ekranlı Bir Telefon Üzerine Çalışıyor

Yaklaşık bir yıldır büyük akıllı telefon üreticilerinin trend haline getirdiği 18:9 çerçevesiz ekranı BlackBerry’de kullanmaya karar verdi. Yeni geliştirilmeye başlanan akıllı telefon BlackBerry bu sefer yapmış dedirtecek türden.

Bundan bir kaç yıl önce özellikle iş dünyasında tek söz sahibi olan BlackBerry markası, Android ve IOS’un yükselişi sırasında kendisinin kaybolmasına engel olamadı. Tıp kı Nokia gibi BlackBeryy‘de BBOS ismini verdiği işletim sisteminin fişini çekerek Android ekosistemine dahil oldu.

QWERTY klavyesiyle ün yapan firma 2017 yılında çıkardığı BlackBerry Motion ve KEYone modelleriyle 850bin adetlik satış rakamına ulaştı. Bu rakam Google’nin Pixel modellerinin sadece birinin yaptığı satış rakamı olmasına rağmen BlackBerry yetkilileri, markanın “satış kanalı varlığından” dolayı mutlu olduklarını ve BlackBerry Mobile Ticari ürünler baş sorumlusu Francois Mahieu, bu durumu, “görevini başarıyla tamamladığı” şeklinde açıkladı.

[ilgiliicerik icerik_id=”12543″]

2018 Yılında bu rakamı yükseltmek ve daha çok kullanıcıya ulaşmak ilk hedef oldu. Bu hedef doğrultusunda ise çok özel bir akıllı telefon geliştirilmesine başlandı. Tasarımıyla şık 18:9 ekranıyla güncel BlackBerry Ghost.

Doğru sızıntıları ile ünlü, teknoloji takipçilerinin markajı altında olan Evan Blass twitter hesabından yeni BlackBerry’i paylaştı.

https://twitter.com/evleaks/status/968183904220958722

Evan Blass; Ghost ismi verilen cihazın premium bir model olacağını ve lansmanının Hindistan’da yapılacağını paylaştı. Bir diğer bilgilendirmesi ise Ghost’un BlackBerry’nin Hindistan’daki lisans haklarına sahip olan Optiemus Infracom firması tarafından üretileceği. Bu durum cihazın sadece Hindistan pazarında satışa sunulacağı düşüncesine yol açabilir. Ancak satış rakamlarının yüksek olması durumunda Avrupa’da da pazara çıkacağı kesin.

Göz atın:   BlackBerry Evolve ve Evolve X Tanıtıldı!
Abone Ol 

Bir Yorum

  1. Uzun süredir ismi kaybolan Black Berry yeni telefonunda çıtayı yükseltecektir. Bilgi için teşekkürler. :*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu