teknodiot.com
   
     

Bitcoin’den Yeni Girişim: Bitcoin Gold Geliyor

Bitcoin'den Yeni Girişim: Bitcoin Gold Geliyor İnternet Haberleri Kripto Para Haberleri Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Dünyanın interaktif para birimi olan ve her geçen gün değeri artar Bitcoin’den yeni bir girişim geldi. Bitcoin Gold geliyor.

Bitcoin madenciliğinde görev alan küçük bir madenci grubunun, daha farklı bir kripto para birimi oluşturmak için başlattıkları çalışma bugün itibariyle tamamlandı. Bitcoin Gold madenciliğine başlayarak amaçlarına ulaşmış gibi görünüyor. Bitcoin Gold‘un geliştiricileri daha önce yaptıkları açıklamalarda bitcoin’de kullanılan SHA256 algoritmasından vazgeçileceğini ve bu algoritma yerine daha ucuz ekipmanlarla madencilik yapılabilmesi için optimize edilmiş olan Equihash isimli algoritmanın kullanılacağını kaydetmişlerdi.

:: Uçakta Yolculara 200 Tane Galaxy Note 8 Hediye Edildi

:: Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (23-27 Ekim)

Şu an için Bitcoin Gold‘un yapısındaki detaylar net olarak bilinmiyor ancak geliştirici ekibi istediğini gerçekleştirmeyi başardıysa Bitcoin Gold pek çok madenciyi yanına çekebilir. Bitcoin her geçen gün değeri artar bir yatarım aracına dönmüş durumda ve Bitcoin para biriminin dışında da altın piyasasında da yer alacak. Bakalım ekonomi nasıl olacak. Bitcoin son zamanlar en yüksek değerlerini yaşarken Bitcoin Gold piyasaya girdikten sonra nasıl bir ortam olacak. Açıkcası buda en çok merak edilen taraflardan.