Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yolun Sonuna mı Geldi?

Kripto para borsası her geçen zamanda gelişmekte, ancak bazen feci düşüşler, çakılmalar olmakta. Peki Bitcoin artık yolun sonuna mı yaklaştı?

Kripto para borsasında kendine büyük bir yer edinen Bitcoin bir zaman çok yüksek memlalara çıkarken bazen ise çakılmalar olmakta. Blok Zinciri teknolojisi ile üretilen Bitcoin, 17 milyon barajına ulaştı. Peki Bitcoin’in ne kadar ömrü kaldı?

Bitcoin‘in üretilmesi için son derece güçlü işlemcilere sahip olan bilgisayarlara ve özel yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu üretime ise Bitcoin madenciliği adı verilmekte. Bitcoin’in Blok Zinciri’ne dahil olarak küresel çapta işleyen dev bir bilgisayarın küçük bir parçası olmakta. Ancak bu büyük bilgi işlem furyasının da bir sonu var.

Bitcoin Yolun Sonuna mı Geldi? Kripto Para Haberleri

[ilgiliicerik icerik_id=”12044″]

Şuanda dünyada 17 milyon Bitcoin dönüşümlü olarak işlem görmekte, Bitcoin’in kapasitesi, onun 21 milyon adet sınıra ulaştığında üretimin durdurulacağını işaret etmekte. Yani dünyada 21 milyon üretimi olunca madencilik sona erecek. 21 milyon içinde işlem döngüsü olacak artık. Sınırlı ve belli sayıda üretildiğinin altını çizelim. Bu 21 milyonluk sınır sonradan değiştirilemiyor, çünkü Blok Zinciri’ne kaydolan hiçbir bilgi sonradan değiştirilememekte.

Statoshi.info kripto para borsası kaynaklarına göre; Bitcoin üretiminde 17 milyon barajına ulaşıldı. Kalan %19’luk 4 milyon adedi ifade eden Bitcoinler ise gün geçtikçe daha zor üretilebilecek. Üreticiler de gün geçtikçe çok daha az kazanacaklar. Yapılan hesaplamalar, üretilecek son Bitcoin’in 2140 yılında göreceğimizi ifade ediyor. Bakalım bu tarihi veri o yıla kadar doğrulanacak mı?


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı