TeknoDiot
   
   

Bitcoin Konusunda Türkiye Bir İlke İmza Attı

Bitcoin Konusunda Türkiye Bir İlke İmza Attı

Son dönemin en çok konuşulan konularından biri olan kripto para birimi olan Bitcoin için bir ilk yaşandı. Ülkemizde Bitcoin konusu gündemdeyken birde bir ilke imza atılmış durumda.

Türkiye, Rusya’dan yaptığı bir ithalat ticareti için Bitcoin ile ödeme yaptı. Ülkemizde henüz yasal düzenlemesi bulunmayan Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda da nakiti karşılayacak gibi duruyor. Ülkemizde Bitcoin ithalat işlemlerinde ilk kez kullanıldı. Türkiye’nin Rusya’dan ithal ettiği buğdayın taşıma bedelini Bitcoin ile ödemesi, bu konuda bir ilk olarak tarihe geçti. Ayrıca kripto para gündeminde de epeyce konuşulmuş durumda.

Geçen Hafta Google’da En Çok Arananlar Açıklandı

Bitcoin Konusunda Türkiye Bir İlke İmza Attı

3000 ton miktarında ithal edilen buğdayın taşımacılığını üstlenen Prime Shipping Foundation, bu ürünleri Rostov-on-Don limanından Samsun limanına taşıdı. Prime Shipping Foundation’ın taşıma ücreti açıklanmadı ancak ödeme yönetimi olarak Bitcoin kullanıldı. En önemli nokta ise şu ki, Rusya merkezli Prime Shipping Foundation taşımacılık şirketinin 2018 yılı içinde kendilerine ait olan bir kripto para birimini üreteceğini açıklamış durumda. Kripto para artık yavaş yavaş ticaret hayatımıza da giriş yapmış durumda ve bu durumun ilerleyen zamanlarda artması bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.