TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Bitcoin İçin Vergi Düzenlemesi Geliyor!

Bitcoin İçin Vergi Düzenlemesi Geliyor!

Bitcoin İçin Vergi Düzenlemesi Geliyor!

Dünyada son zamanlarda en popüler kavramlardan biri tartışmazsın “Bitcoin”. Dünya devletleri tarafından artık vergilendirilecek mi?

Yeni nesil para birimleri olan kripto veya dijital para birimleri artık gelecekte her alanda kullanılmaya sunulmaya başlayacaktır. Bitcoin‘i devlet birimleri inceleme altına aldı. Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk‘ün söylediğine göre Maliye Bakanlığı, kripto paraya isim konulması için Sermaye Piyasası Kurulu ve Merkez Bankası‘na başvurmuş. Açıklamalarda ise şöyle devam ediliyor. Diğer bir yanan kripto para birimlerine isim verilmesinin vergileme için ana koşul olduğunu belirtiliyor.

Bitcoin İçin Vergi Düzenlemesi Geliyor!

Bitcoin’e Vergilendirme Mi Geliyor?

Devlet üstünde resmi bir isme kavuşturulması ile başlanacak olan düzenleme ile birlikte Bitcoin‘in bir emtia olarak adlandırılmak. İkincisi para ve üçüncüsü de menkul kıymet olarak isimlendirmek. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı dijital para birimi konusunda çalışmalar yapacak mevkiler. Kripto para birimlerine resmi bir şekilde isimlendirildikten  sonra vergilendirilebileceği söylenen kripto paraları, eğer gerçekleşirse ilk vergilendiren ülke ise biz olabiliriz.

Bitcoin dünyada 3 Ocak 2009‘da hayatımıza girmişti. Bitcoin‘i oluşturanlar kripto para sektörüne sadece 21 milyon Bitcoin çıkardılar ve o 21 milyon Bitcoin dönüşüm içinde kullanılmakta.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Huawei Gücünü İkiye Katlıyor!

Uğur Aydemir

NVIDIA RTX 2080 SUPER GPU ve Yeni Wolfenstein!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.