TeknoDiot.com
   
     

Spor Yapmak Sadece Efor Sarfetmek Demektir Diyorsanız Yanılıyorsunuz

Spor Yapmak Sadece Efor Sarfetmek Demektir Diyorsanız Yanılıyorsunuz Akıllı Telefon Haberleri İnceleme İnternet Haberleri

Kripto para yatırımlarına dışardan bakıldığında kısa zamanda az emekle çok para kazanıldığı düşünülebilir. Ancak gerçek bir yatırım söz konusu olduğunda durum tamamen farklıdır. Sonuçta yaşanan bu yükselişlerin bir sonu geldiğinde Nasreddin Hocanın dediği gibi “kazanın doğurduğuna inanıyorsun, öldüğüne de inanmalısın”. Bu nedenle tüm yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

EXMO tarafından yayınlanan bir makaleye göre en tipik hataların başında yatırımcıların sahip oldukları tüm paraları bir kripto değere yatırmaları gelir. Kripto para işlemlerine başlarken tedbiri elden bırakmamak belki de en önemli adımlardan biridir. Bu nedenle tek bir para birimine bütün yatırımı yapmak tüm yumurtaları aynı sepete koymak gibidir. İyi bir portföy kurulması en önemli şarttır.

Örneğin herhangi bir kripto para birimine yatırımınızın sadece 10%unu yatırım yaptığınızda bu kripto para birimi 10% değer kaybetse de kaybettiğiniz oranın tüm portföyünüz için sadece 1% olmasını sağlayacaktır. Belki diğer taraftan kazanç ile toplamda pozitif kalmanıza olanak sağlayacaktır.

Spor Yapmak Sadece Efor Sarfetmek Demektir Diyorsanız Yanılıyorsunuz Akıllı Telefon Haberleri İnceleme İnternet Haberleri

Diğer sorunlardan biri de kripto değerlerin dolar temelli fiyatlamalarında yaşanan dalgalanmalar olarak nitelendirilebilir. Yatırımınız dolar ve döviz kurlarıyla dalgalanıyorsa, hedeflenen kar beklenenin çok daha altında olabilir.

Yatırımcılar için internette en dikkat etmesi gereken konulardan biri de kararlılık ve hacimdir. Yatırım yaptığınız kripto para birimi öngörülemiyorsa veya kararsız bir grafik sergiliyorsa bunu göz ardı etmemek gerekir.

[ilgiliicerik icerik_id=”214″]

Dalgalanmalar Ne Kadar Sürecek ?

İç ve dış piyasa durumunu düzenli olarak izlediğinizde, kazanç elde etmenin daha fazla fırsatını elde edebilirsiniz. Çevrimiçi alışveriş merkezlerinde sunulan ticaret dinamikleri oranlarını, hacimlerini ve diğer göstergelerini izlemek önemlidir.

Yatırımcılar genelde en uç noktalardayken yatırım yapmaya başlar. Insanın doğası gereği, ilgisi kripto para birimlerinindeki değer artımıyla birlikte artacaktır. Bu nedenle hızlı değer artışı yaşayan bir kripto varlığa yatırım yapmak aslında risk taşır. Çünkü yatırımcı bilmeden tepe noktasına alım yapmış olabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”251″]

Sonuç olarak, yatırımcılar için şunu söylemek gerekir. Hatalar kaçınılmazdır, ancak ne kadar kayıp veya kazançla devam edeceğiniz bir seçimdir. Kaybetmeyi kabullenebileceğiniz miktardan daha fazla yatırım yapmamaya özen göstermek bir yatırımdaki en iyi başlangıç olacaktır.


4 yorumlar

Avatar
Refik 8 Ocak 2018 at 20:29

test yorumudur dikkate almayın

Cevap
Avatar
refik çiçek 8 Ocak 2018 at 20:39

bu mesajına verdiğim cevaptır

Cevap
Avatar
Admin 8 Ocak 2018 at 20:50

bu bir test yorumudur

Cevap
Avatar
Admin 9 Ocak 2018 at 00:41

Yorumdur, iyidir.

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.