Birinin Görsellerinizi İzniniz Olmadan Kullandığını Nasıl Anlarsınız?

Çalışmanızı onayınız olmadan kullanan suçluları takip etmek için birçok ters görsel arama aracı vardır. Bu yayında daha fazla bilgi edinin.

Abone Ol 

Pazarlamacılar arasında, görsel üretmek için harcanan zaman ve enerjiden tasarruf etmek için başkalarının çalışmalarını kopyalamaya çalışmak yaygın bir uygulama haline gelmiştir.

Zaman kazanmak için başkalarının çalışmalarını kopyalarlar. Bununla birlikte, içeriğin çoğaltılması kesinlikle tolere edilemez. Başkalarının çalışmalarını özgürce ve herhangi bir rıza olmaksızın çoğaltmasına izin verilirse, orijinal yaratıcının motivasyonu düşer ve zevk alabileceği tüm avantajlardan yoksun bırakılır. Bu nedenle, görsel veya metinsel olsun, içeriğin çoğaltılması konusunda katı bir politika vardır. Orijinal içerik yaratıcıları, başkalarının çalışmalarını çalmaya çalışan suçlulara karşı koymak için Dijital Binyıl Yasası’nı kullanır.

Önceden, görsel içeriği kopyalayan dış kaynakların izini sürmek mümkün değildi, ancak başlamasından sonra, hareket halindeyken içerik kopyalayıcıları ters görüntü arama mümkün hale geldi.

Burada, birkaç gelişmiş ters görüntü arama birisinin resimlerinizi kullanıp kullanmadığını anlamanıza yardımcı olabilecek aracıyla karşılaşacaksınız.

Birinin Görsellerinizi İzniniz Olmadan Kullandığını Nasıl Anlarsınız?

Tersine Görsel Arama Araçlarını Kullanma

1. Google Görsel Arama

Arama motoru devi Google, aynı zamanda en olağanüstü olanaklardan birini sunuyor. Onlar arama alanında ters görüntü fazla yirmi yıl olmuştur. Tesisin kullanımı da kolaydır ve arayüz de basittir. Aracı kullanırken herhangi bir incelikle karşılaşmazsınız. Ayrıca, birinin yaratıcı çalışmanızı kopyalayıp kopyalamadığını veya kullanıp kullanmadığını öğrenmek için harika bir tesistir. Çalışmanızın bütünlüğünü korumaya yardımcı olur. Bunu en güvenilir çevrimiçi tesis olarak görürsünüz. Bu araç tarafından oluşturulan sonuçlar belirsizliğe veya saçmalığa dayalı değildir.

2. Reverseimagesearch.Org

Ters görüntü arama yapmak için en çok talep gören çevrimiçi platformlardan biri. Basit, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip, herhangi bir karmaşıklık içermeyen en güvenilir ve verimli görsel arama aracı olduğunu göreceksiniz. Araç, birinin yaratıcı ve yenilikçi çalışmanızı kullanıp kullanmadığını öğrenmek için harikadır. Tasarımcıların, sanatçıların, fotoğrafçıların ve daha fazlasının görsel içeriklerinin kopyalanıp kopyalanmadığını bilmelerine yardımcı olur. Yalnızca bir görüntü yüklemeniz veya içe aktarmanız gerekir ve geri kalan ağır işler, yardımcı programın kendisi tarafından gerçekleştirilir.

3. Bing Görsel Arama

Bing aynı zamanda saygın bir görsel arama doğru sonuçlar getiren motorudur. Araç, Google gibi diğer arama motorlarından biraz farklı sonuçlar üretir. Ancak diğer görüntü buluculara benzer şekilde, basit ve kullanımı kolay bir arayüz ile birlikte gelir. Çalışmanızı kopyalayan insanları bulmak için herhangi bir karmaşık sürece kendinizi kaptırmak zorunda kalmayacaksınız. Bu tesisin ürettiği sonuçlardan memnun kalmayacaksınız. Birinin çalışmanızı kopyalayıp kopyalamadığını bilmek için yardım almak harika. Bu nedenle, bunu kullanmak resim arama aracını hiç de kötü bir seçenek olmayacaktır.

Göz atın:   Kız Kardeşinize Vereceğiniz Hediye ile Unutulmaz Olun!

4. TinEye Görsel Arama Hareket halindeyken

Görsel arama yapmak için özel bir arama motorudur. İhtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi karşılamak için en şaşırtıcı araç olduğunu göreceksiniz. Tesis harika çünkü sonuçlar doğru ve kesin. Bununla birlikte, tesisin arayüzü de basittir ve naif bir kullanıcı bile kolayca elde edebilir. Bu nedenle, bu olanağı kullanmak, işinizi kopyalayan kaynakların izini sürmek için iyi bir seçenektir.

5. Labnol

Labnol aynı zamanda onuolarak kullanmak için harika bir araçtır ters görüntü arama. Google’ın API’lerini entegre ettiler ve Google ile aynı sonuçları gösteriyorlar. Ancak, bu aracın arayüzü de harika ve hiçbir karmaşıklık içermiyor. Buna ek olarak, araca kolayca erişilebilir. Güçlü bir resim veritabanına sahipler ve resimleri içerebilecek tüm web sayfalarını dizine eklediler. Sadece bir resim yüklemeniz gerekecek ve tesis sizin için anında sonuç alacaktır.

Sonuç:

Sonuç olarak, ters görüntü arama, çoğaltılmış olabilecek görüntülerin kaynağını bulmak için gerçekten en iyi yöntemdir. Benzer görselleri bulmanın yanı sıra aracı, geri bağlantılar oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bu nedenle, birinin çalışmanızı kopyalaması gerekiyorsa, onlardan çalışmanızı kopyaladıkları web sayfasına bir geri bağlantı vermelerini isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, araç hareket halindeyken yüksek çözünürlüklü görüntüleri bulmak için de kullanışlıdır. Bununla birlikte tesis, markanız ve işletmeniz için gönderiler tasarlamak için yaratıcı ve yenilikçi fikirleri yakalamak için de iyidir.

Ayrıca, bu günlerin imajları markalar ve işletmeler için temel teşkil etmektedir. Onların önemini göz ardı edemezsiniz. Başarılı olmak istiyorsanız, yüksek kaliteli görsel içerik oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Ancak, kullanarak içeriğin orijinalliğini kontrol edebilirsiniz ters görsel arama aracını.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu