BİM’in Sattığı Apple Aksesuarlar Sahte Çıktı!

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan kriz dolayısıyla iPhone satışlarını durduran BİM Birleşik Mağazaları A.Ş’ nin geçen aylarda lisanslı diye sattığı Apple aksesuarlarının orijinal olmadığı iddia edildi.

Apple INC’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM ‘e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin APPLE tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

BİM'in Sattığı Apple Aksesuarlar Sahte Çıktı!

Bu ürünler yangın çıkartıyor

Bu iddiaya göre ihtarnamenin sonuç aşamasında, BİM tarafından Apple markasının izinsiz bir şekilde kullandığı orijinal olmayan ürünlerin satışına derhal son verilmesini, aksesuar cinsi taklit eşyaların imha edilerek Apple’a teslim edilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğini Apple’a bildirmeleri istendi.

Ayrıca, BİM’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak APPLE’a bildirilmesi de istendi. BİM’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar sıkça uyarıyor.

Göz atın:   WordPress Festivali
Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu