teknodiot.com
   
     

Bill Gates’den İtiraf Geldi!

Bill Gates'den İtiraf Geldi! Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Dünyanın en zenginlerinden Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’den büyük bir itiraf geldi. Şimdi gelin o itirafa kulak verelim.

Bill Gates bir iş forumunda kendisine sorulan Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda görev yöneticisine ulaşmak için neden Ctrl+Alt+Delete tuşlarının kullanarak girdiğimiz bu menü için sorulan soruya cevap verdi.

:: Facebook’a Bir Yenilik Daha!

Bu tuş kombinasyonu için Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBM geliştiricilerini suçladı.IBM mühendisi David Bradley’in bu konudaki işaret edilen insan olarak gösterdi. David Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş. Ancak Bill Gates ise bir açıklama yapmış durumda. İşte o açıklama, Ctrl+Alt+Delete’nin neden tek tuş olmaması ile ilgili olarak, Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi, Ancak IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlandı ve bir hata oldu açıklamasında bulundu. Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.