TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Bill Gates’den İtiraf Geldi!

Bill Gates’den İtiraf Geldi!

Bill Gates'den İtiraf Geldi!

Dünyanın en zenginlerinden Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’den büyük bir itiraf geldi. Şimdi gelin o itirafa kulak verelim.

Bill Gates bir iş forumunda kendisine sorulan Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda görev yöneticisine ulaşmak için neden Ctrl+Alt+Delete tuşlarının kullanarak girdiğimiz bu menü için sorulan soruya cevap verdi.

:: Facebook’a Bir Yenilik Daha!

Bu tuş kombinasyonu için Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBM geliştiricilerini suçladı.IBM mühendisi David Bradley’in bu konudaki işaret edilen insan olarak gösterdi. David Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş. Ancak Bill Gates ise bir açıklama yapmış durumda. İşte o açıklama, Ctrl+Alt+Delete’nin neden tek tuş olmaması ile ilgili olarak, Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi, Ancak IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlandı ve bir hata oldu açıklamasında bulundu. Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


PlayStation Store’da Kasım Ayının En Çok İndirilen Oyunları Belli Oldu

Buğra Noyan

Xiaomi Mi Band 5 Tanıtıldı: Yeni Şarj Teknolojisi ve Daha Büyük Ekran

Buğra Noyan

Realme Türkiye’de! Realme 5 Pro Türkiye Fiyatı Açıklandı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.