Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor? - TeknoDiot.com

Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

Dünyanın en en zengin insanlarından Microsoft’un kurucusu Bill Gates hangi işletim sistemin tercih ediyor sizce? İşte detaylar.

Microsoft’un Windows Phone satışlarının kötüye gitmesiyle birlikte Windows Phone üretimi durdurulmuştu. Microsoft, telefon arenasında rakipleri ile yarışabilmek için önce Nokia’yı bünyesine katmış daha sonra da Windows Phone’u piyasada kullanmıştı.

Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

:: Xiaomi’den Bir Rekor Daha Geldi!

Ancak Windows Phone‘un bir türlü dikiş tutturamamış olmasıyla birlikte akıllı telefon uygulama geliştiricileri de Windows Phone’a çok fazla yakın durmayında akıllı telefon pazarından silindi. Gelelim Bill Gates’e, Microsoft’un kurucusu Bill GatesFox News‘e vermiş olduğu demeçte, Android telefon kullandığını ve Android’in sunmuş olduğu imkanların daha iyi olduğunu açıkladı. Microsoft, kendi mağazasında Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition modelini satıyor. Bu model, Android işletim sistemi ile çalışıp, Microsoft’un tüm uygulamalarını barındırıyor. Bill Gates’in telefonu şuanda Galaxy S8 Microsoft Edition ve Bill Gates‘inde bu yüzden Android‘e Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition ile geçtiği düşünülüyor.

Göz atın:   Samsung Galaxy S10 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu