TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

Dünyanın en en zengin insanlarından Microsoft’un kurucusu Bill Gates hangi işletim sistemin tercih ediyor sizce? İşte detaylar.

Microsoft’un Windows Phone satışlarının kötüye gitmesiyle birlikte Windows Phone üretimi durdurulmuştu. Microsoft, telefon arenasında rakipleri ile yarışabilmek için önce Nokia’yı bünyesine katmış daha sonra da Windows Phone’u piyasada kullanmıştı.

Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

:: Xiaomi’den Bir Rekor Daha Geldi!

Ancak Windows Phone‘un bir türlü dikiş tutturamamış olmasıyla birlikte akıllı telefon uygulama geliştiricileri de Windows Phone’a çok fazla yakın durmayında akıllı telefon pazarından silindi. Gelelim Bill Gates’e, Microsoft’un kurucusu Bill GatesFox News‘e vermiş olduğu demeçte, Android telefon kullandığını ve Android’in sunmuş olduğu imkanların daha iyi olduğunu açıkladı. Microsoft, kendi mağazasında Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition modelini satıyor. Bu model, Android işletim sistemi ile çalışıp, Microsoft’un tüm uygulamalarını barındırıyor. Bill Gates’in telefonu şuanda Galaxy S8 Microsoft Edition ve Bill Gates‘inde bu yüzden Android‘e Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition ile geçtiği düşünülüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei P40 Serisi Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Avrupa Ülkelerinde Fiyatı Ne Kadar?

Buğra Noyan

MediaMarkt Stokları Eritiyor!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.