Beşiktaş eSports Kadın CS:GO Takımı Kuruldu!

Beşiktaş eSports Kadın CS:GO Takımı Kuruldu!

  1. Geçtiğimiz aylarda e-Spor dünyasına Bursaspor‘da katılmıştı. Beşiktaş e-Spor takımı önceden vardı ancak içerisine yeni bir oyun takımı daha kuruldu. Beşiktaş eSports dünyada bir ilki yaptı ve kadın CS:GO takımını kurdu!

Ülkemizde e-Spor’un gelişmesi devam ediyor. Beşiktaş’ın e-Spor kulübü bir ilki gerçekleştirerek kadın CS:GO takımını kurdu.

Beşiktaş eSports resmi sosyal medya adreslerinden kadın CS:GO takımını şöyle duyurdu; Her yerde ilklerin öncüsü olan Beşiktaşımız, dünyada kadın CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oluyor! Beşiktaş Espor olarak yeni oyuncularımıza hoş geldiniz diyoruz. 

[ilgiliicerik icerik_id=”20948″]

Kadın CS:GO takımı kuracak olan Beşiktaş esports, Copenhagen Games 2018 Female’de ikinci olan RES’in kadrosunu transfer etti. Takım üyelerinin birçoğu daha önceden Dynasty Gaming çatısı altında mücadele ediyordu.

Yani Avrupa’da tanınmış kadın e-Spor oyuncuları diyebiliriz. Bu sayede ülkemizdeki bazı kadın oyuncularının da hem önü açılmış olacak hemde daha iyi kendilerini gösterebilecekleri bir atmosfer olacaktır. Beşiktaş bu hamlesiyle aynı zamanda dünyada kadın CS GO sahnesinde adım atan ve bu oluşumu destekleyen ilk spor klübü oldu.

Beşiktaş eSports Kadın CS:GO Takımı Kuruldu!

Beşiktaş Kadın CS:GO Takım Kadrosu

İsveç: Zainab ‘zAAz‘ Turkie

İsveç: Julia ‘Juliano‘ Kiran

Rus: Petra ‘Petra‘ Stroker

Fransız: Anastasia ‘Kr4sylya‘ Khlobystina

Fransız: Ksenia ‘Vilga’ Kluenkova

[ilgiliicerik icerik_id=”18462″]
Göz atın:   CS:GO'nun Yeni Arayüzü: Panaroma Arayüzü

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu