Bahçeşehir SuperMassive TBF 2018'de!

Bahçeşehir SuperMassive TBF’de!

Abone Ol 

Son Türkiye Büyük Finali şampiyonu 1907 Fenerbahçe Yarı Final’de takıldı. Bahçeşehir SuperMassive 2016 ve 2017’nin ardından bir kez daha TBF’nin yolunu tuttu.

Bahçeşehir SuperMassive’in final geleneği bu mevsim de devam etti. 1907 Fenerbahçe’yi 3-1 ile geçen ekip üst üste altıncı defa mevsim finaline katılmaya hak kazandı.

Maçın Hikâyesi

MSI 2018’den boynu bükük ayrılan Bahçeşehir SuperMassive için Yaz Mevsimi de oldukça sıkıntılı geçmişti. Kış Mevsimi’ni baştan sona domine eden ekip Yaz Mevsimi’nde aldığı arka arkaya mağlubiyetler ile kendi standartlarının bir hayli altında kalmıştı. Hâlâ harika bir erken oyun takımı olsalar da oyunları bitirme konusunda eskisi kadar başarılı değillerdi. Lig Aşaması tamamlandığında 10 mağlubiyet almış ve liderliği kaptırmış bir Bahçeşehir SuperMassive ile karşı karşıyaydık. Bu tablo onları direkt olarak Yarı Final’e taşımaya yetse de ilk sıranın kaybedilmesi takımın durdurulmaz olduğuna dair algıyı tamamen yıktı.

Bahçeşehir SuperMassive TBF'de!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

1907 Fenerbahçe ise mevsime son TBF şampiyonu unvanıyla başladı. Kış Mevsimi onlar için Çeyrek Final’de sona erse de Move’un takıma yeniden katılmasıyla takımın daha iyi bir performans sergilemesi bekleniyordu. FB, Lig Aşaması boyunca istikrarlı bir performans sergileyemedi. Move ile belirli bir ilerleme sağlanmıştı ancak rakipler eskiye kıyasla çok daha güçlüydü. Hâl böyle olunca 1907 Fenerbahçe aldığı 13 mağlubiyetle Lig Aşaması’nı üçüncü sırada tamamladı. Çeyrek Final karşılaşmasında Bursaspor Esports’u mağlup ederek Yarı Final’de Bahçeşehir SuperMassive ile eşleşti.

Serinin ilk karşılaşması Bahçeşehir SuperMassive’in üstün erken oyun performansı eşliğinde başladı. Ardı ardına düşen kuleler ve Zeitnot’un Jhin ile aldığı skorlar takımı bir hayli öne geçirmişti. Ne var ki SUP oyunu bir türlü kapatamadı. 1907 Fenerbahçe, aldığı üç Alev Ejderi sayesinde oyunu uzatmak adına harika bir fırsat yakaladı ve bunu en iyi biçimde kullandı. Uzayan oyunda dakikalar FB lehine işlerken SUP riskli bir Baron kararıyla karşılaşmanın düğümünü çözmeye yeltendi. Bu riskli karar onların sonu oldu. 1907 Fenerbahçe hem Baron çukurundaki savaştan üstün çıktı hem de Baron güçlendirmesini alarak oyunu kazanmayı başardı.

Göz atın:   Football Manager 2018’in Sistem Gereksinimleri

Elde edilen büyük üstünlüklere rağmen kaybedilen oyunun Bahçeşehir SuperMassive’i nasıl etkileyeceği merak konusuydu. Bu şekilde kaybedilen maçların, oyuncuları mental olarak etkileyip performanslarını düşürdüğüne birçok defa şahit olduk. SUP ise benzer bir düşüş yaşamadı. Serinin ikinci karşılaşmasında yeniden baskın bir performans sergileyerek erken safhada üstünlüğü eline aldı. 1907 Fenerbahçe tarafı yine arka arkaya aldığı Alev Ejderleri’yle rakibine cevap vermeye çalışıyordu. Senaryo aynı şekilde mi devam edecek, uzayan oyunda FB yeniden galibiyete mi ulaşacak diye düşünürken sahneye SnowFlower çıktı. En kriktik anlarda tutturduğu Ölüm Cezaları ile seriye eşitliği getirdi.

Nişancılar serinin üçüncü maçında ipleri eline aldı. Zeitnot, Caitlyn tercihiyle Vadi’ye inerken Padden bu mevsim ilk defa Draven tercihinde bulundu. 35 dakikayı aşan harika bir mücadelenin ardından Vadi’ye damgasını vuran takımına oyunu kazandıran isim Zeitnot oldu. SUP, 1-0 geride başladığı seride 2-1 öne geçmeyi başardı. 4. karşılaşma 1907 Fenerbahçe için ya tamam ya devam niteliğindeydi. Eşleşme kritik olunca takımlar riskli seçimlere yöneldi. Frozen, TBF 2017’de SUP’un üzerine kabus gibi çöktüğü Aurelion Sol’ü tercih etti. Padden da bu mevsim hiç oyun kaybetmediği Kai’Sa ile sahneye çıktı. Ne var ki bu tercihler Bahçeşehir SuperMassive’e dur demek için yeterli değildi. SUP hızını bir an olsun kesmedi ve oyunu baştan sona önde götürerek seriyi 3-1 kazanmayı başardı.

Türkiye Büyük Finali 16 Eylül’de: Royal Bandits – Bahçeşehir SuperMassive

3-1’lik sonuç Bahçeşehir SuperMassive’ı üst üste üçüncü defa Türkiye Büyük Finali’ne taşıdı. SUP daha önceki iki tecrübesinde sahneden büyük hayal kırıklıklarıyla ayrılmıştı. 2016’da Dark Passage, 2017’deyse 1907 Fenerbahçe Espor karşısında alınan 3-0’lık mağlubiyetler onları şampiyonluktan alıkoymuştu. SUP bu defa bu üç yıllık hasreti bitirmek adına sahnedeki yerini alacak. Rakibiyse KMF 2018’de mağlup ettikleri Royal Bandits olacak. Royal Bandits adına bir rövanş niteliği taşıyacak eşleşme 16 Eylül’de Ülker Spor ve Etkinlik Alanı’nda oynanacak.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu