ASUS’un 19 Ekran Kartı Destekleyen Çılgın Anakartı Satışa Çıkıyor

Sanal madencilik için en fazla ekran kartı desteği veren anakartı arıyorsanız Asus imdadınıza yetişti.

Artık donanım üreticileri için yeni bir ekmek kapısı haline gelen sanal madencilik özellikle iki sektörü çok etkiliyor. Bunlar ekran kartı ve anakart şeklinde. Bu bakımdan bu sektörlerde ilginç donanımlar karşımıza çıkıyor.

:: Microsoft Office 2019 Yenilikleri Neler?

Rekor ekran kartı desteği

Bunlardan birisi çoklu ekran kartı desteği sağlayan anakartlar. Bilindiği üzere kazma performansını arttırmak için birden fazla ekran kartı şart. Bu bakımdan çoklu ekran kartı desteği sunan anakartlar revaçta.

ASUS’un 19 Ekran Kartı Destekleyen Çılgın Anakartı Satışa Çıkıyor

Geçtiğimiz ay 19 ekran kartı desteği sunan  B250 Mining Expert anakartını tanıtan ASUS şimdi satışa başladı. Intel’in Skylake ve Kaby Lake işlemcilerine destek veren anakarta çift kanal modunda 32GB’a kadar DDR4 RAM bellek takılabiliyor.

Anakart üzerinde bir tane tam boyutlu PCIe 3.0 x16 slotu ve 18 adet PCIe 3.0 x1 slotu yer alıyor. Kısa devre riskini en aza indirmek için slotların arasına belirli bir mesafe konulmuş. 3 adet 24-pinli ATX güç bağlantısına sahip olan anakart daha yüksek PCIe bant genişliği içinIntel B250 çipsetini tercih ediyor.

Henüz yazılım ile tek bir markanın 19 ekran kartına destek verilmiyor. Bu bakımdan ASUS 8 adet Nvidia ve 8 adet AMD ekran kartının çok iyi bir dizilim olacağını belirtiyor. Bunun yanında 8 adet Nvidia GP106 ekran kartı ve yazılım desteği ile 11 adede kadar AMD ekran kartı da kullanılabiliyor. Anakart 150$ fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Kaynak

Göz atın:   ASUS, A520 Serisi Anakartlarını Duyurdu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu