Artık Steam Oyunları Akıllı Telefonlardan Oynanabilecek

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan oyun platformu Steam’de bulunan oyunları artık akıllı telefonlarınızda da oynayabileceksiniz. Valve, iOS ve Android platformları için müjdeyi verdi.

Oyuncuları sevindirecek haber Valve tarafından geldi. Eğer Steam kütüphanenizde bir oyun PC’de değilde akıllı telefonunuzda oynamak isteyebilirsiniz artık Steam oyunları, akıllı telefonlar üzerinden oynanabilecek. Tamam güzel bir haber bu peki bu nasıl olacak derseniz? Gelin birlikte bakalım.

Valve’dan Steam İçin Yeni Uygulamalar!

Valve, Steam platformu için iki yeni uygulama duyurusunu gerçekleştirdi. Bunlardan birinci uygulama Steam Link isminde. Önceden bu ismi bilenleriniz olabilir, bilenlere çok yabancı gelmeyecektir.  Valve, daha öncesinde Steam Link adını verdiği bir cihaz vasıtasıyla bilgisayarınızın gücünü kullanarak, oyunlarınızı evinizin herhangi bir köşesindeki televizyona aktarmanızı ve oradan oynamanızı sağlıyordu. Ancak bu özelliğin biraz daha geliştirilmiş olanı tanıtıldı. Televizyona yansıtarak oynanıyordu ancak artık Valve, bu sefer bu özelliği mobil platformlara taşıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”17032″]

Artık Steam Oyunları Akıllı Telefonlardan Oynanabilecek Mobil Oyun Haberleri Oyun Haberleri Steam Haberleri

21 Mayıs gününden itibaren o hafta içinde yayınlannması planlanan uygulama ile birlikte iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden Steam oyunlarınızı akıllı telefonunuz aracılığı ile oynama imkanına sahip olacaksınız. Bu durum gerçekten süper bir durum değil mi? Şöyle bir durum var ki, bu işlem için tabii ki ilgili oyunları kaldıran bir bilgisayarın evinizde bulunması gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Bilgisayarınızı 5 GHz destekli bir Wi-Fi ağına veya Ethernet kablosu aracılığı ile modeminize kablolu bağlamak ise tek gereksinim olarak gösterilmekte.

[ilgiliicerik icerik_id=”17008″]

Steam oyunlarını oynayabilmek için şimdilik Steam Controller ve MFI destekli kontrolörler destekleniyor. Son olarak tanıtılan uygulama ise Steam Video, bu uygulama bizim ülkemizde pek aktif olacağını sanmıyoruz. Steam Video, vasıtasıyla kullanıcılar Steam’de yer alan yüzlerce film ve tv şovunu mobil cihazları üzerinden izleyebilecekler.

 


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı