Arıkovanı’ndan Liseli Gençlere Özel Proje

Arıkovanı’ndan Liseli Gençlere Özel Proje

Abone Ol 

Parlak fikirlerini ürüne dönüştüren girişimcilerin destekçilerle buluştuğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, liseli gençler için özel bir proje başlattı. Bir ay süreyle genc.arikovani.com adresi üzerinden fikirlerini görücüye çıkaran liseli girişimcilerden başarılı olanları sürpriz hediyeler bekliyor.

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, parlak fikirleri ürüne dönüştüren girişimcileri, destekçilerle buluşturmaya devam ediyor. Arıkovanı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, liseli girişimcilere için bir platform oluşturdu. Başvurular arasından seçilen 12 proje ve 30 liseli genç yetenek, 13 Mayıs’ta İTÜ Magnet’te yarım günlük özel bir eğitim aldı. Genç liseliler eğitimlerinin ardından, projeleriyle genc.arikovani.com’da kitlesel fonlama kampanyası yaratmak için hazırlandılar. 19 Mayıs’ta kampanyalarını başlatan liseli gençlerin projeleri bir ay boyunca platform üzerinden destek toplayacak.

Mentor ve melek yatırımcı Ömer Erkmen’den girişimcilik, Insprad şirketinin kurucu ortağı Batuhan Dalcı’dan storytelling (hikaye anlatımı) konularında eğitimler alan ve Arıkovanı ekibinden kitlesel fonlama ile ilgili deneyimlerini dinleyen liseliler, mevcut kullanıcıların ve yeni gelen kullanıcıların hesaplarına yüklenen sanal para ArıCoin ile destek toplamaya başladılar. Projeler arasından en çok Arıcoin’i toplayan ilk 3 proje ile hedefini tamamlayan proje sahiplerini ise sürprizler bekliyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”17877″]

Arıkovanı, genç girişimcilerin hayallerine ortak olan destekçileri de unutmuyor. En çok Arıcoin’i toplayan ilk üç projenin destekçilerine, Outliers Notebook, Türkiye’nin İnternet Girişimleri kitabı, Arıkovanı kupası, rozetleri ve stickerlarından oluşan ödül paketleri hediye olarak gönderilecek.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Arıkovanı’ndan Liseli Gençlere Özel Proje

Geleceğin teknolojilerinin şekillenmesine öncülük

Arıkovanı, 2016’dan bu yana girişimcileri ve onların yenilikçi teknolojik projelerini destekçilerle buluşturuyor. Arıkovanı aracılığıyla girişimciler, geliştirdikleri teknoloji projelerini hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları kaynağa toplum desteğiyle ulaşıyor. Destek vermek isteyenler ise bu platform üzerinden projeleri takip ediyor. Girişimcilerin henüz prototip aşamasında olan ürünlerine ön sipariş vererek onlara destek oluyor. Bu sayede geleceğin teknolojilerin şekillenmesinde önemli bir rol üstlenen destekçiler, Türkiye girişim ve teknoloji ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlıyor. Bunun karşılığında da girişimcinin geliştirdiği ürüne, pazara çıktığında alacağı fiyatın çok altında bir bedel ödeyerek sahip oluyorlar.

Göz atın:   Turkcell Endüstri 4.0’a ‘Digital Masters’ ile Hazırlanıyor

Liseli gençlerin projelerinin yer aldığı internet sayfası: https://genc.arikovani.com

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu