Apple'ın Başı Dertte! - TeknoDiot.com

Apple’ın Başı Dertte!

Abone Ol 

Apple, cihazlarda bulunan resmi marketi App Store yüzünden sorun yaşıyor.Apple, yeni App Store simgesi yüzünden davalık oldu.

Apple‘ın davalık olmasına neden olan simge iOS 11 ve macOS 10.13 sürümleri ile gelen uygulama mağazasının yenilenen simgesi. Çubuklar ile oluşturulan “A” logosu Apple’ın başını biraz ağrıtacak gibi.

https://teknodiot.com/pubgye-yeni-bir-harita-yolda-adriatic-geliyor-8060.html

Apple'ın Başı Dertte!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Çin de ünlü bir giyim karası olan KON, seni simge ile Apple’ın kendilerini taklit ettiklerini öne sürdü ve Apple‘ı dava etti. Bunu kim olsa yapardı çünkü logolar arasındaki benzerlik küçümsenmeyecek düzeyde.

Söz konusu KON mağazasını 2009 yılında kuruldu,  simgesini Sex Pistols gibi müzik gruplarından esinlenmiş ve 3 iskelet kemiğini simgeliyor. App Store’ da kullanılan simge ise KON’ dan farklı olarak iskelet yerine 3 adet fırçadan oluşuyor. Apple iOS 11′ in final sürümüyle birlikte getirdiği yeni simgede bu farkda ortadan kalkmış App Store’ un simgeside üç adet çubuktan oluşmuştu.

Apple'ın Başı Dertte!

KON‘ un istekleri Apple’ ı biraz üzecek gibi. KON, Apple’ dan bir özür bekliyor. Ayrıca yeni App Store logosunu kullanan cihazlarını satıştan çekmesini ve ekonomik kayıp için tazminat ödemesini bekliyor.

Pekin Halk Mahkemesi davayı kabul etse de KON’un bu isteklerinin yerine getirilmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Apple, KON’a ekonomik kayıp için bir tazminat öder ancak cihazların satışlarını durduracağını düşünmüyorum.

Göz atın:   Huawei'den Sevindiren Yaz İndirimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu