Apple’a Milyon Dolarlık Ceza!

Dünyanın en büyük teknoloji ve en değerli şirketlerinden olan Apple’a ceza şoku! Apple’a milyon dolarlık patent cezası kesildi.

Apple’ın uzun yıllardır süren patent savaşları yavaş yavaş sona eriyor ve bu kez de VirnetX’e ödemesi gereken inanılmaz miktarı belli oldu. VirnetX’e çeşitli patent sorunlarından dolayı tam 440 milyon dolar ceza ödeyecek.

:: Çakma Overwatch’a Dava!

İki firma arasında yıllardan beri süren patent savaşlarının ilk çıkış noktası ise, şirketin FaceTime ve iMessage gibi özellikleri iOS işletim sistemine entegre etmesi olmuştu. Dün bir açıklama ile  Apple’ın VirnetX’e toplamda 439 milyon dolar ceza ödeyecek.

Apple bu cezayı ödeyecek ancak 439 milyon doların 96 milyon dolarlık kısmı ise yalnızca avukatlık masrafları olduğu belirtildi. Dahası davanın açıldığı günden bugüne faizde işlenmiş durumda. Ancak olaya düzgün baktığımızda Apple’ın ödeyeceği ceza 350 milyon dolar civarında.

Buğra Noyan905 Posts

<p>TeknoDiot.com’un kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı. Diğer girişimi ise; voilente.com</p>

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register