TeknoDiot
   
   

Apple’a Milyon Dolarlık Ceza!

Apple'a Milyon Dolarlık Ceza!

Dünyanın en büyük teknoloji ve en değerli şirketlerinden olan Apple’a ceza şoku! Apple’a milyon dolarlık patent cezası kesildi.

Apple’ın uzun yıllardır süren patent savaşları yavaş yavaş sona eriyor ve bu kez de VirnetX’e ödemesi gereken inanılmaz miktarı belli oldu. VirnetX’e çeşitli patent sorunlarından dolayı tam 440 milyon dolar ceza ödeyecek.

:: Çakma Overwatch’a Dava!

İki firma arasında yıllardan beri süren patent savaşlarının ilk çıkış noktası ise, şirketin FaceTime ve iMessage gibi özellikleri iOS işletim sistemine entegre etmesi olmuştu. Dün bir açıklama ile  Apple’ın VirnetX’e toplamda 439 milyon dolar ceza ödeyecek.

Apple bu cezayı ödeyecek ancak 439 milyon doların 96 milyon dolarlık kısmı ise yalnızca avukatlık masrafları olduğu belirtildi. Dahası davanın açıldığı günden bugüne faizde işlenmiş durumda. Ancak olaya düzgün baktığımızda Apple’ın ödeyeceği ceza 350 milyon dolar civarında.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.