Apple'a Milyon Dolarlık Ceza! - TeknoDiot.com

Apple’a Milyon Dolarlık Ceza!

Abone Ol 

Dünyanın en büyük teknoloji ve en değerli şirketlerinden olan Apple’a ceza şoku! Apple’a milyon dolarlık patent cezası kesildi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple’ın uzun yıllardır süren patent savaşları yavaş yavaş sona eriyor ve bu kez de VirnetX’e ödemesi gereken inanılmaz miktarı belli oldu. VirnetX’e çeşitli patent sorunlarından dolayı tam 440 milyon dolar ceza ödeyecek.

:: Çakma Overwatch’a Dava!

İki firma arasında yıllardan beri süren patent savaşlarının ilk çıkış noktası ise, şirketin FaceTime ve iMessage gibi özellikleri iOS işletim sistemine entegre etmesi olmuştu. Dün bir açıklama ile  Apple’ın VirnetX’e toplamda 439 milyon dolar ceza ödeyecek.

Apple bu cezayı ödeyecek ancak 439 milyon doların 96 milyon dolarlık kısmı ise yalnızca avukatlık masrafları olduğu belirtildi. Dahası davanın açıldığı günden bugüne faizde işlenmiş durumda. Ancak olaya düzgün baktığımızda Apple’ın ödeyeceği ceza 350 milyon dolar civarında.

Göz atın:   Son 5 Yılda ‘Siber Güvenlik’ Aramaları 7 Kat Arttı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu