TeknoDiot.com
   
     

Apple Yeni iPad Tanıttı!

Apple Yeni iPad Tanıttı! Tablet Haberleri

Apple, düzenlediği etkinlikte eğitim odaklı yeni iPad modelini tanıttı. Eğitim amacı daha fazla olan bir iPad modeli karşımızda.

Apple Pencil desteği ile gelen yeni iPad’in özellikleri bu haberimizde sizlerle. Apple’ın dün düzenlediği Apple Special Event etkinliğinde eğitim odaklı yeni iPad modelini tanıtıldı. Yeni tanıtılan iPadApple Pencil desteği ile dikkat çekiyor. Apple’ın kendi işlemcisini içinde barındıran yeni iPad’de Apple A10 yonga seti bulunmakta. 10 saat kullanım süresi sunan iPad, 9.7 inç büyüklüğünde Retina ekrana sahip.

[ilgiliicerik icerik_id=”14161″]

 

GPS, 300 Mbps LTE bağlantısı ve Gyroscope sensöre sahip olan iPad, arka tarafında 8 MP çözünürlükte bir kamera mevcut. Touch ID desteğinin de bulunduğu yeni iPad’in fiyatı 329 dolar olarak açıklanmış durumda. Eğitim amaçlı tanıtılan bu iPad öğrencilere ise bu model 299 dolar olduğunun altını çizelim. Yeni iPad’in tasarımının diğer uygun fiyatlı iPad modelleri gibi kalın çerçeveli olduğunu belirtelim. Yeni tanıtılan iPad ücretsiz 200 GB iCloud depolama alanı ile geliyor.

https://youtu.be/ckEnOBpksGs