Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Özellikleri ve Fiyatı - TeknoDiot.com
Trend

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch Series 5 ile aynı S5 çipli daha düşük maliyetli bir Apple Watch SE’yi tanıttı. ABD’de fiyatlandırma 279 dolardan başlıyor.

Hepimizin geleceğini bildiğimiz Watch Series 6’nın yanı sıra Apple, bugün düzenlediği “Apple Event” etkinliğinde daha uygun fiyatlı bir alternatifi açıkladı.

Apple Watch SE, amiral gemisi giyilebilir cihazda savurganlık yapamayan veya istemeyenler için daha uygun fiyatlı bir akıllı saattir. Yeni amiral gemisinin daha hızlı S6 işlemcisi veya kan oksijen sensörü ile gelmese de, yine de temel özellikleri sunuyor.

Telefonunuzu evde bırakıp sevdiklerinize bağlı kalmanız için hücresel modeller mevcut olacak. Watch SE ayrıca yeni Seri 6 ile aynı altimetre, pusula, ivmeölçer ve jiroskopun yanı sıra düşme tespitine de sahip. Yeni S6 işlemcisine sahip olmasa da, S5 yonga seti hala oldukça yeni ve Apple Watch Series 5 ile benzer performans sağlayacak.

Watch SE’nin ekranı da Watch 6’larla aynı boyutta olacak. 279 dolara, Watch SE 399 dolarlık Watch6 ile aynı özelliklerin çoğunu bir araya getiriyor ve bu da onu bütçe bilincine sahip olanlar için daha çekici bir anlaşma haline getiriyor. Daha da fazla tasarruf etmek isteyenler 199 dolarıklık Watch Series 3’ü düşünebilir, ancak bu model oldukça eski ve daha yavaş bir işlemci kullanıyor.

Öne çıkan sağlık özellikleri arasında uyku takibi, menstrüel döngü takibi ve nabız ölçümü gibi özellikler bulunan Apple Watch SE; mevcut Apple Watch modellerinde bulunan tüm egzersiz programlarını destekliyor. Bununla birlikte Apple Fitness+ abonelik hizmetiyle birlikte birçok egzersiz hareketini animasyonlarla gösterebilen akıllı saat, bu egzersizler sırasında yaktığınız kaloriyi de hesaplayabiliyor.

WatchOS 7 ile kullanıcılar, iPhone’u olmayan çocukların veya daha yaşlı aile üyelerinin Apple Watch’un keyfini çıkarmasına olanak tanıyan Aile Kurulumu gibi güçlü yeni özelliklerin yanı sıra uyku takibi, otomatik el yıkama algılama ve yeni egzersiz programlarından yararlanabilir. Apple Watch SE, yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış ve yeni Solo Loop ve Braided Solo Loop dahil tüm Apple Watch kayışlarıyla uyumlu üç güzel kasa kaplamasıyla sunulur.

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Tasarım ve Performans

Apple Watch SE, Seri 3’ten yüzde 30 daha büyük olan, ince kenarları ve kavisli köşeleri olan çarpıcı bir Retina ekrana sahiptir. Arayüz, büyük ve okuması kolay uygulama simgeleri ve yazı tiplerine olanak sağlarken, komplikasyonlar kesin ve bilgilendiricidir.

Ekran için çeşitli yeni saat yüzleri optimize edildi, böylece müşteriler bildirimleri, metin mesajlarını, antrenman ölçümlerini ve daha fazlasını kolayca görüntüleyebilir.

S5 System in Package (SiP) ve çift çekirdekli işlemci ile Apple Watch SE, Apple Watch Series 3’ten iki kata kadar daha hızlı inanılmaz derecede hızlı performans sunar. döndürülür. Apple Watch SE , Bluetooth 5.0 ile birlikte telefon görüşmeleri, Siri ve Walkie-Talkie 1 için daha iyi ses kalitesi sağlamak üzere optimize edilmiş en yeni hoparlör ve mikrofona sahiptir.

Göz atın:   watchOS 6.2 Güncellemesi Yayınlandı! EKG Özelliği Türkiye'de

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Gelişmiş Fitness Özellikleri

Yeni nesil her zaman açık altimetre, GPS ve yakındaki Wi-Fi ağlarının yanı sıra yeni, daha fazla güç tasarrufu sağlayan bir barometrik altimetre kullanarak gün boyu gerçek zamanlı yükseklik sağlar. Bu özellik, zemin seviyesinden yukarı ve aşağı 1 fit ölçüsüne kadar küçük yükseklik değişikliklerinin algılanmasına izin verir ve yeni bir saat yüzü komplikasyonu veya egzersiz ölçüsü olarak gösterilebilir.

Yerleşik pusula, kullanıcılara eğim, yükseklik, enlem ve boylama ek olarak daha iyi yönler ve pusula başlıkları sağlar. Kullanıcılar, saat yüzlerine üç yeni Pusula komplikasyonundan birini ekleyebilir ve geliştiriciler, zengin deneyimler oluşturmak için uygulamalarındaki pusula bilgilerinden yararlanabilir.

Sağlık ve güvenlik

Apple Watch’taki Acil SOS ile müşteriler, yalnızca bir düğmeye basarak hızlı ve kolay bir şekilde yardım çağırabilir ve acil servisleri uyarabilir. Seyahat ederken daha fazla kişisel güvenlik için, Apple Watch SE’nin hücresel modellerine sahip kullanıcılar , aygıtın ilk nereden satın alındığına veya hücresel planın etkinleştirilip etkinleştirilmediğine bakılmaksızın, acil servislere 2 uluslararası aramaları tamamlayabilir.

Düşme tespiti, bir kullanıcının düştüğünü algılamak için Apple Watch SE’deki özel bir algoritma ve en son ivmeölçer ve jiroskop kullanır. Apple Watch, bilek yörüngesini ve çarpma hızlanmasını analiz ederek, kullanıcıya sert bir düşüşün ardından kapatılabilen veya acil durum hizmetlerini aramak için kullanılabilen bir uyarı gönderir. Saat, düşüşten sonra yaklaşık 60 saniye hareketsizlik algılarsa, acil durum kişilerine bir mesaj göndermenin yanı sıra otomatik olarak acil servisleri arayacak ve kullanıcının konumunu enlem ve boylam koordinatları olarak sağlayan bir sesli mesaj çalacaktır.

Apple Watch SE, işitme sağlığına ilişkin gelişmiş bilgiler sağlamak için, bir kullanıcının ortamındaki ortam sesi seviyelerini ölçmek için en yeni nesil mikrofonu kullanır. Apple Watch SE, çevredeki sesin desibel seviyesi hasara neden olabilecek bir noktaya yükseldiğinde bir bildirim gönderir ve kullanıcılar, Gürültü uygulaması veya Gürültü izleme yüzü komplikasyonu aracılığıyla istedikleri zaman gürültü düzeylerini kontrol edebilirler.
Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch SE Fiyatı

Türkiye’de yalnızca GPS versiyonuyla satışa sunulacak olan Apple Watch SE’nin kasa boyutuna göre Türkiye fiyatları şu şekilde:

  • 40 mm kasalı model: 2.699 TL
  • 44 mm kasalı model: 2.949 TL

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu