Apple Watch Sayesinde Hayatta!

Apple Watch’un SOS hizmeti sayesinde 24 yaşındaki kadın hayatta kalmayı başardı. Apple Watch’un sayesinde hayatı kurtulan kadının hikayesi haberimizde.

Apple, akıllı saati Apple Watch‘u ilk tanıttığı günden beri sağlık uygulamalarına dikkat çekmişti. Yeni watchOS güncellemeleri ile sağlık uygulamalarına yeni özellikler kazandıran Apple, bu sayede birçok kişinin hayatını kurtarmıştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”11808″]

Apple Watch Sayesinde Hayatta! Giyilebilir Teknoloji Haberleri

Bugün Apple Watch’un hayat kurtarma hikayelerine bir yenisi daha eklendi. 24 yaşındaki Kacie Anderson, yaşadığı trafik kazası sonucu otomobilinde bebeği ile sıkıştı. Çarpmanın etkisiyle kaybolan iPhone’una erişemeyen sürücü, Apple Watch’u üzerinden 911′i aradı.

watchOS 3 güncellemesi ile gelen güç tuşuna basılı tuttuğunuzda aktif olan SOSözelliğini kullandığını belirten Kacie Anderson, ambulansların gelmesi ile hayata tutunmayı başardı. SOS özelliği sadece Apple Watch‘ta değil iPhone’da da yer alıyor. Güç tuşuna basılı tutunca aktif olan bu özellik, direkt olarak acil durum servisini arıyor ve belirlediğiniz kişilere konumuzla birlikte mesaj gönderiyor.

Kaynak: TO


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı