TeknoDiot
     
     
     

Apple Watch Sayesinde Hayatta!

Apple Watch Sayesinde Hayatta!

Apple Watch’un SOS hizmeti sayesinde 24 yaşındaki kadın hayatta kalmayı başardı. Apple Watch’un sayesinde hayatı kurtulan kadının hikayesi haberimizde.

Apple, akıllı saati Apple Watch‘u ilk tanıttığı günden beri sağlık uygulamalarına dikkat çekmişti. Yeni watchOS güncellemeleri ile sağlık uygulamalarına yeni özellikler kazandıran Apple, bu sayede birçok kişinin hayatını kurtarmıştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”11808″]

Apple Watch Sayesinde Hayatta!

Bugün Apple Watch’un hayat kurtarma hikayelerine bir yenisi daha eklendi. 24 yaşındaki Kacie Anderson, yaşadığı trafik kazası sonucu otomobilinde bebeği ile sıkıştı. Çarpmanın etkisiyle kaybolan iPhone’una erişemeyen sürücü, Apple Watch’u üzerinden 911′i aradı.

watchOS 3 güncellemesi ile gelen güç tuşuna basılı tuttuğunuzda aktif olan SOSözelliğini kullandığını belirten Kacie Anderson, ambulansların gelmesi ile hayata tutunmayı başardı. SOS özelliği sadece Apple Watch‘ta değil iPhone’da da yer alıyor. Güç tuşuna basılı tutunca aktif olan bu özellik, direkt olarak acil durum servisini arıyor ve belirlediğiniz kişilere konumuzla birlikte mesaj gönderiyor.

Kaynak: TO

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Galaxy Watch Active, Samsung’un Destek Sayfasında Yayında! Samsung Galaxy Watch Active Özellikleri

Buğra Noyan

Mi Watch Color’ın Fiyatı Belli Oldu!

Adil Anıl Öktem

Xiaomi Mi Band 3 Yolda!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.