Apple ve Google, Geliştiricilere Koronavirüs Hastaları İçin İzleme Sistemi Sunacak

Apple ve Google, üçüncü taraf geliştiricilere koronavirüs hastalarını izlemek için sistemlerini açacaklar.

Bu, TechCrunch tarafından Avrupa Komiseri Thierry Breton ve Apple CEO’su Tim Cook tarafından düzenlenen video konferansa referansla bildirildi.

Koronavirüs enfeksiyonu olan hastaları izlemek için üçüncü taraf teknoloji geliştiricilerine transfere başlamadan önce, Avrupa Birliği temsilcileri bu sistemin şeffaf olduğundan ve bölgenin tüm yasalarına uygun olduğundan emin olmalıdır.

Doğrulama başarılı olursa, üçüncü taraf geliştiriciler ilk API’yi alacaktır, bu sayede COVID-19’lu hastaları izlemek için hizmetler oluşturmak mümkündür. Bununla birlikte, başlangıçta tüm geliştiriciler bu araçları değil, sadece sağlık kuruluşlarını alacaktır.

[penci_related_posts dis_pview=”yes” dis_pdate=”no” title=”İLGİLİ HABER” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”1″ style=”grid” align=”none” withids=”83924″ displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

Apple ve Google, Geliştiricilere Koronavirüs Hastaları İçin İzleme Sistemi Sunacak

Teknoloji, bir kişi hakkında veri aktarmak için Bluetooth kullanmanıza izin verecektir – bir kişinin tam yeri hakkındaki bu uygulama bilgileri kaydedilmeyecektir, ancak bu telefonun sahibinin hangi akıllı telefonların yanında olduğunu belirlemek ve onlara olası tehlike hakkında bildirim göndermek mümkün olacaktır.

Apple ve Google’dan destek sürüyor

Bu sistemi kullanarak, doktorlar ayrıca yakın zamanda COVID-19 tanısı olan bir kişiyle temasa geçtiklerini de insanlara bildirebileceklerdir.

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için ana önlemlerden biri izlemektir, yetkililerin enfekte olmuş kişilerin yerini kontrol etmesine ve diğer insanlarla temaslarını durdurmasına izin verir. İrtibat takibinin zaten dünyanın birçok ülkesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak aktivistler bunun gizliliği ihlal ettiğine inanmaktadır.

Göz atın:   Samsung'un Yeni Kablosuz Kulaklıkları Ortaya Çıktı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu