Apple, Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı!

Apple, vergi ödemeye başlayınca fiyatlarına dün sabah zam yaptı. Apple’ın dün yaptığı duyuru ile Türkiye’deki fiyatlarına yüzde 18 zam yaptığı açıklandı. 

Apple, Türkiye içinde uygulama satışları üzerinden elde ettiği gelirlerin vergisini ödemiyordu. Ancak 2018 yılında bu uygulama satışlarından elde ettiği gelirinde vergisini vermek zorunda kalıyor. Apple’ın cihazlarında yer alan resmi mağazası App Store’da uygulamalara %18 zam getirmiş durumda, bu durumda zamın karşılığında da vergisini kullanıcıdan çıkartmış olacak. Apple kullanıcıları bu durum karşısında hiç de memnun kalmayacaktır. App Store uygulamalarında da yüzde 18’lik KDV zammı 27 Ocak tarihi itibariyle uygulanmaya başladı.

Coded Kodlama Eğitim Kampı Bilgi’de Başlıyor

 

Apple, Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı!

Apple’ın bir diğer zammı ise Spotify’ın en büyük rakibi Apple Music tabi ki. Apple’ın popüler premium müzik dinleme servisi Apple Music’in fiyatlarına da zam gelmiş durumda. Apple Music uygulamasında ise fiyat anlamında şöyle bir zamma gitti. Apple Music’in normalde aylık ücreti 9,99 TL’di ancak 13,99 TL’ye çıkmış durumda, daha önce 99 TL olan yıllık ücret ise 139 TL’ye çıkartılmış durumda.

Apple’ın bu fiyat değişiliğine ise 25 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtilmiş durumda. Apple cihaz kullananların yüzdelik kısmının fazlası Spotify kullanıcısı Apple bu fiyat değişikliğinden dolayı daha da kan kaybedebilir. Son olarak Spotify’ın 14,99 TL olan aile paketi yeni zamlarla birlikte 20,99 TL’ye çıkartılmıştı. Her ne kadar fiyat anlamında aynı gibi olsalarda Spotify içerik anlamında daha zengin olduğunun altını çizebiliriz. Apple, Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı!

 

Göz atın:   Koronavirüs Salgınından Dolayı Apple'dan iPhone Kullanıcılarına Öneri
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu