Apple, Shazam’ı Satın Aldı!

2008 yılından bu yana bir yerde bir şarkı veya müzik duysak hemen Shazam uygulamasını açıyoruz ve başlıyoruz dinletmeye. Apple, Shazam’ı satın aldı.

Hem Android, hemde Apple cihazlarda popüler bir uygulama olan Shazam satıldı. Shazam’ın yeni sahibi Apple! Apple, Shazam’ı tam 400 milyon dolara satın aldı.  2008 yılından bu yana Google Play Store’da ve App Store’da yer alan Shazam artık Apple’ın. Geçen haftalarda bu satın alma söylentisi başlamıştı ve söylentiler sonunda gerçek oldu. Apple firması için Shazam aslında 2008 yılından beri önemli uygulamalar arasında tutuyordu. Apple ile Shazam, 2008 yılından beri aslında birlikte çalışıyorlardı ve Shazam, App Store’da yer alan ilk uygulamalardan birisiydi.

Apple, Shazam'ı Satın Aldı!

https://teknodiot.com/whatsappta-silinen-mesajlari-tekrar-nasil-okunur-6166.html

Tabi o zamanlar Apple iPhone 3G vardı. Shazam her geçen zamanda üstüne bir şeyler katarak uygulamayı daha da çok geliştirdi. Shazam kullanım oranı da oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Shazamn ve Apple’ın 2008’den beri ortaklıkları devam ediyordu ancak Apple artık Shazam’ı da bünyemize katalım demiş olacak ki dün satın alım işlemi onaylandı resmi olarak Shazam artık Apple bünyesinde.

Shazam yenilikler katarak daha çok kitleye sahip oldu. örnek verecek olursak televizyon dizilerini, film posterlerini, dergi reklamlarını ve AR – Arttırılmış Gerçeklik doğrudan tanıyıp karşınıza ismini çıkarabiliyor. Bu satın alım olayından sonra Apple artık gelecekte AR teknolojisine daha fazla önem verecektir. Apple firması bunun gibi satın alma işlemlerini pek duyurmayı sevmiyor ancak bu seferlik oldu diyelim. Apple’ın bünyesine katılan Shazam’da bakalım ilerde bizleri ne bekliyor.

Göz atın:   Yeni Özellikler Kazanan Samsung Galaxy Watch Active 2 Türkiye’de
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu