TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Apple Rekor Kırdı!

Apple Rekor Kırdı!

Apple Rekor Kırdı!

Apple tekrardan rekor kırdı. App Store sayesinde uygulama ve oyunları daha da ön plana çıkaran ve keşfetme özelliklerini arttıran Apple, yılbaşında iyi bir para kazandı!

Yılbaşına kadar olan 7 günlük süre içerisinde App Store üzerinde toplamda 890 milyon dolarlık harcama yapılmış ve bu harcamanın 300 milyon dolarlık bölümü ise yılbaş gecesi gerçekleşmiş durumda. Apple, mağazasında yıllık rekoru kırmış durumda. Apple, iOS 11 ile yenilenen App Store sayesinde uygulama ve oyunları daha da ön plana çıkaran ve keşfetme özelliklerini arttırmıştı.

https://teknodiot.com/spotifyin-derdi-basindan-askin-8831.html

2017’de iOS geliştiricilerinin 26.5 milyar dolar kazandığını belirtiyor. Ayrıca geliştiricilerin gelirinde 2016’ya göre yüzde30’luk bir artış yaşanmış. Apple her geçen yıl üstüne yeni bir rekor kırarak bir adım daha ileriye giden bir şirket. Dünyanın en değerli şirketi unvanı hala gelinde bulunuyor. 017’nin App Store gelirlerini göz önünde bulundurduğumuzda, 2008’den beri App Store’un geliştiricilere dağıtmış olduğu tutar 86 milyar doları buluyor. Bakalım 2018 verileri nasıl olacak?

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Mozilla, Firefox 74 Sürümünü Yayınladı

Buğra Noyan

Huawei P20 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

Ping Düşürme Yolları Nelerdir?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.