TeknoDiot.com
   
     

Apple Rekor Kırdı!

Apple Rekor Kırdı! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri

Apple tekrardan rekor kırdı. App Store sayesinde uygulama ve oyunları daha da ön plana çıkaran ve keşfetme özelliklerini arttıran Apple, yılbaşında iyi bir para kazandı!

Yılbaşına kadar olan 7 günlük süre içerisinde App Store üzerinde toplamda 890 milyon dolarlık harcama yapılmış ve bu harcamanın 300 milyon dolarlık bölümü ise yılbaş gecesi gerçekleşmiş durumda. Apple, mağazasında yıllık rekoru kırmış durumda. Apple, iOS 11 ile yenilenen App Store sayesinde uygulama ve oyunları daha da ön plana çıkaran ve keşfetme özelliklerini arttırmıştı.

https://teknodiot.com/spotifyin-derdi-basindan-askin-8831.html

2017’de iOS geliştiricilerinin 26.5 milyar dolar kazandığını belirtiyor. Ayrıca geliştiricilerin gelirinde 2016’ya göre yüzde30’luk bir artış yaşanmış. Apple her geçen yıl üstüne yeni bir rekor kırarak bir adım daha ileriye giden bir şirket. Dünyanın en değerli şirketi unvanı hala gelinde bulunuyor. 017’nin App Store gelirlerini göz önünde bulundurduğumuzda, 2008’den beri App Store’un geliştiricilere dağıtmış olduğu tutar 86 milyar doları buluyor. Bakalım 2018 verileri nasıl olacak?