Apple, Kaç Adet iPhone X Sattı?

Apple, iPhone’un 10.yılına özel tanıttığı iPhone X modeli şuana kadar ne kadar satmış olabilir? İşte bu sorunun cevabı haberimizde.

iPhone ailesinin en yeni cihazı olan iPhone X, geride bıraktığımız hafta itibari ile ülkemizin kullanıcıları için satışa çıkmıştı. Ülkemizdeki fiyatı hayli yüksek olsa da insanlar bundan pek şikayetçi görünmüyor ve iPhone X ülkemizde satışları iyi gider telefon modellerinden bir tanesi.

iPhone X, Yüzleri Güldürüyor

Apple, Kaç Adet iPhone X Sattı?

İddialara göre Amerika ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde satışa çıkan iPhone X, Efsane Cuma (Black) kapsamında yok satmış. Apple’ın analistlerinden yapılan ancak resmi olmayan açıklamalar mevcut.  Apple’ın şu ana kadar 15 milyona yakın iPhone X sattığını söylüyorlar. Efsane Cuma indirimlerinde ise tam 6 milyon iPhone X satıldığı belirtilmekte. İşler böyle olunca iPhone X sayısı 21 milyona ulaşmış durumda.

iPhone X modeli fiyatı konusunda eleştirilere maruz kalmıştı ancak satışlara bakılınca kullanıcılar şikayetçi gözükmüyor. iPhone X‘de parmak izi okuyucu sensörün yerine FaceID özelliği ile bir devir başlatılmıştı. Kullanıcılarda FaceID‘yi oldukça beğenmiş durumdalar.

Göz atın:   Huawei P40 Serisi İçin Bluetooth Sertifikasını Aldı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu