«
Apple, Isaac Asimov’un “Vakıf” Uyarlamasıyla İlerliyor Bilim Haberleri

Apple, Isaac Asimov’un klasik bilim kurgu öyküleri ve roman dizilerinin uyarlanması için bir dizi düzen verdi.

Bu yılın başlarında, projenin geliştirilme aşamasında olduğunu bildiren son tarih, ancak bu, Westworld’ın Jonathan Nolan’ın HBO’ya yönelik geliştirdiği bir versiyon da dahil olmak üzere, Vakıf’ı adapte etmeye yönelik birkaç girişimin sonuydu.

Ancak şimdi, Vakfın gerçekten de Apple’da, David S. Goyer ve Josh Friedman‘ın gösterileriyle gerçekleşeceği anlaşılıyor. (Nolan gibi, Goyer Kara Şövalye ve Kara Şövalye Yükselişindeki yazarlardan biriydi, Friedman ise Terminatör’ü oluşturdu: The Sarah Connor Chronicles.) Seri Skydance Television tarafından üretilecek ve Asimov’un kızı Robyn icracı yapımcılardan biri olacak.

Vakıf dizisi (başlangıçta 1940’larda yayınlanan bir dizi öykü, daha sonra 50’lerde kitap formuna toplanmış ve Asimov’un 80’lerde yazdığı uzun romanlar izledi), uzun ömürlü bir Galaktik İmparatorluğun çöküşüne odaklanmıştır. Galaksinin kenarında, bilgiyi korumak ve kaos dönemini en aza indirmek için çalışan küçük bir grup bilim adamıdır.

Apple, Isaac Asimov’un “Vakıf” Uyarlamasıyla İlerliyor Bilim Haberleri

Bu çizim tanımının unsurları, Apple’ın Star Wars versiyonunun içerikleri gibi görünebilir ve Asimov’un çalışması George Lucas’ın filmleri üzerinde büyük bir etki olarak görülüyor.

Fakat en azından, baskı formunda, tipik uzay operasından çok uzakta, tartışmadan ve politik entrikadan daha çok odaklanmaktan ve yüzlerce yıl boyunca yer almaktan öte, genellikle birbirinin yerine geçen karakterler hikayeler arasında değişiyor. Başka bir deyişle, Goyer ve Friedman muhtemelen önemli değişiklikler yapmak zorunda kalacaklar.

Bunlar en sevdiğim yazarın en sevdiğim kitaplarıdır. Bu yüzden, Apple’ın planladığı diğer orijinal şovlardan daha heyecanlıyım. Isaac Asimov Bilim Kurgu ustası diyebilirim. Umarım her şey güzel olur.


Bir Cevap Yaz

Hüseyin Ceylan Hakkında

Hüseyin Ceylan

Hüseyin Ceylan

Yaşamını Kahramanmaraş’ta devam ettiren Ekonomi öğrencisi, dizi ve film meraklısı olan genç yazar.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *