TeknoDiot.com
   
   

Apple, iPhone’ları Bilerek mi Yavaşlatıyor?

Apple, iPhone'ları Bilerek mi Yavaşlatıyor?

iOS 11’in iPhone’ları yavaşlatmasının ardından, diğer iOS sürümleri ve iOS 11 üzerinde araştırma yapıldı. Peki, Apple, iPhone’ları yenisini aldırtmak için bilerek yavaşlatıyor muydu ? Apple şirketine dava açan kullanıcılar bile söz konusu.

Apple, iPhone'ları Bilerek mi Yavaşlatıyor?

Bir habere göre Apple, insanları yeni iPhone modellerini satın aldırtmak için; çıktığında sorunsuz çalışan iPhone’ları güncellemeler ile yavaşlatıyor. Planlı yavaşlatma olayı olarak da yorumlanan bu komplo teorisi, iOS 11‘in yayınlanmasından sonra yine gündeme geldi.

https://teknodiot.com/apple-watch-sayesinde-hayati-kurtuldu-8079.html

Aldığımızda akıcı şekilde çalışan sıfır sorun çıkaran iPhone 7, şu an garip garip hatalar veriyor, şarjı su gibi gidiyor ve 3D Touch’ta bariz bir şekilde FPS düşüklükleri yaşanıyor. Peki, iOS 10 ile sorunsuz olan telefon ne hikmetse iPhone 8 ve iPhone X‘in tanıtılmasından sonra yavaşladı acaba bu bir planlanmış bir olayı mıydı?

Bu konuyu araştıran Futuremark, geçtiğimiz iOS sürümleri ile iOS 11’i karşılaştırıp, gerçekten bir performans düşüşünün olup olmadığını kanıtladı. Futuremark’ın testlerinde iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 modelleri karşılaştırıldı. Testler sonucunda; 2013 yılında piyasaya sunulan iPhone 5s’in CPU ve GPU performansın iOS 9’dan iOS 11’e kadar hemen hemen aynı olduğu ortaya çıktı.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.