Apple, iPhone'ları Bilerek mi Yavaşlatıyor? - TeknoDiot.com

Apple, iPhone’ları Bilerek mi Yavaşlatıyor?

iOS 11’in iPhone’ları yavaşlatmasının ardından, diğer iOS sürümleri ve iOS 11 üzerinde araştırma yapıldı. Peki, Apple, iPhone’ları yenisini aldırtmak için bilerek yavaşlatıyor muydu ? Apple şirketine dava açan kullanıcılar bile söz konusu.

Apple, iPhone'ları Bilerek mi Yavaşlatıyor?

Bir habere göre Apple, insanları yeni iPhone modellerini satın aldırtmak için; çıktığında sorunsuz çalışan iPhone’ları güncellemeler ile yavaşlatıyor. Planlı yavaşlatma olayı olarak da yorumlanan bu komplo teorisi, iOS 11‘in yayınlanmasından sonra yine gündeme geldi.

https://teknodiot.com/apple-watch-sayesinde-hayati-kurtuldu-8079.html

Aldığımızda akıcı şekilde çalışan sıfır sorun çıkaran iPhone 7, şu an garip garip hatalar veriyor, şarjı su gibi gidiyor ve 3D Touch’ta bariz bir şekilde FPS düşüklükleri yaşanıyor. Peki, iOS 10 ile sorunsuz olan telefon ne hikmetse iPhone 8 ve iPhone X‘in tanıtılmasından sonra yavaşladı acaba bu bir planlanmış bir olayı mıydı?

Bu konuyu araştıran Futuremark, geçtiğimiz iOS sürümleri ile iOS 11’i karşılaştırıp, gerçekten bir performans düşüşünün olup olmadığını kanıtladı. Futuremark’ın testlerinde iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 modelleri karşılaştırıldı. Testler sonucunda; 2013 yılında piyasaya sunulan iPhone 5s’in CPU ve GPU performansın iOS 9’dan iOS 11’e kadar hemen hemen aynı olduğu ortaya çıktı.

 

Göz atın:   CORSAIR Üst Seviye LPX DDR4 RAM Bellek Modelini Tanıttı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu