Apple, iPhone 12 İçin Mayıs Ayına Kadar Bekleyebilir!

iPhone 12 üretimi devam ediyor ancak Apple bir çıkış tarihine karar vermek için Mayıs’a kadar bekleyebilir.

TSMC’nin iPhone 12 için 5nm’lik bir işleme sahip A14 çipini seri olarak üretme planı hala programda. iPhone 12, koronavirüsün ekonomik etkisi nedeniyle birkaç ay ertelenebilir. Daha büyük aksilikler olmazsa Apple’ın Mayıs ayında bir iPhone 12 çıkış tarihini bildirmesi bekleniyor.

Digitimes’den yeni bir rapor, TSMC’nin 5nm yonga üretmeye başlama planının hala programda olduğunu bildiriyor. Aslında durum buysa, Apple’ın hala yeni iPhone üretim programına mümkün olduğunca uymayı planladığını gösteriyor. yeni iPhone, 5nm’lik bir sürece dayanan bir A14 çipine sahip olacak.

Yeni 5nm sürecinin yararı, önemli ölçüde daha az güç kullanırken önemli performans kazanımlarında ortaya çıkacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, Apple’ın A14 yongası büyük olasılıkla genel verimlilikte büyük bir adım atacak.

Tabii ki, yeni iPhone’un mağaza raflarına ne zaman geleceği belli değil. yeni iPhone’unn seri üretime zamanında girebileceği bir senaryoda bile, Apple’ın koronavirüsün ekonomik etkisi azalmaya başlayana kadar iPhone 12’nin piyasaya sürülmesini geciktirip geciktiremeyeceğini söylemiyor.

Apple, iPhone 12 İçin Mayıs Ayına Kadar Bekleyebilir!

Yeni iPhone aksilik olmazsa Mayıs ayında gelebilir

ABD’deki işsizliğin şu anda tarihi bir yükseklikte olduğunu ve nüfusun büyük bölümlerinin sona erdirilmesi için karıştırıldığını unutmayın. Buna karşılık, Apple’ın iPhone 12’yi ABD’de ve dünyanın dört bir yanındaki insanların elinde daha fazla baskıya maruz kaldığı bir zamanda piyasaya sürme olasılığı güçlü.

şu anda Apple çalışanlarının evden çalıştığı sürekli kilitlemenin yeni iPhone için geliştirme ve test sürecini önemli ölçüde yavaşlatması mümkündür. Bu noktaya kadar Apple mühendislerinin Çin ile seyahat kısıtlamaları nedeniyle yeni iPhone prototipleriyle bazı testler yapamıyor.

İyi haber şu ki, Eylül ayları hala birkaç ay uzakta, yani Apple’ın henüz yeni iPhone sürüm programıyla ilgili kesin bir karar vermesi gerekmiyor. Bununla birlikte, kaynaklar Apple yöneticilerinin durumu yaklaşık 4-6 hafta içinde değerlendireceklerini ve Mayıs ayında bir kez son bir çağrı yapacaklarını belirtti.

Göz atın:   Apple Watch 6 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu