Apple HomePod’a Yeni Özellikler Eklendi

Apple HomePod’a Yeni Özellikler Eklendi

Abone Ol 

Apple’ın yenilikçi kablosuz hoparlörü HomePod şimdi müşterilerin Siri ile, şarkı sözleriyle arama, birden fazla zamanlayıcı ayarlama ve telefonla arama yapma veya gelen aramalara yanıt verme gibi, daha da fazlasını yapmalarına olanak veren yeni özelliklere sahip.

HomePod evde nereye yerleştirilirse yerleştirilsin en yüksek ses kalitesini sunar ve geleneksel stereo hoparlörlere göre daha geniş ve daha etkileyici bir ses deneyimi sunan stereo hoparlör çiftiyle benzersiz bir stereo ses sağlar. HomePod, 50 milyondan fazla şarkıyı doğrudan HomePod’dan dinleyebilmeniz için Apple Music üyeliğinizle birlikte çalışır.
Ücretsiz bir yazılım güncellemesiyle, HomePod’a ABD, İspanya ve Meksika’da İspanyolca desteği eklendi veya Kanada’daki dil desteği Kanada Fransızcasını kapsayacak şekilde genişletildi. HomePod’da kullanıcılar Siri’den şunları da isteyebiliyor:

  • Şarkı sözleriyle arama: Siri’den şimdi belirli bir şarkıyı, sanatçıyı veya türü çalmasını isteyebileceğiniz gibi, kolayca “Şöyle başlayan şarkıyı çal:…” veya “‘I’m a rebel just for kicks now’ sözlerini içeren şarkıyı çal” diye komut verebilirsiniz.1
  • Birden fazla zamanlayıcı ayarlama: HomePod şimdi ad verebileceğiniz birden fazla zamanlayıcıyı destekliyor. Sadece sesinizi kullanarak kek için bir zamanlayıcı, lazanya için başka bir zamanlayıcı ve ışıkları kısmanızı anımsatacak bir diğer zamanlayıcı ayarlayın.
[sp-related style=”dark” id=”29629″]
  • Telefonla birini arama veya gelen aramaları yanıtlama: Temiz ve net bir ses kalitesinde telefon görüşmeleri yapmak için HomePod’unuzu rahatça kullanın. Telefonla arama yapmak için, Siri’den Kişiler listenizdeki birini aramasını istemeniz veya aranacak numarayı söylemeniz yeter. Gelen aramalar otomatik olarak iPhone’dan HomePod’a yönlendirilir. Telefonu açmak için yapmanız gereken tek şey Siri’den telefonu açmasını istemektir. Cevapsız telefonları geri aramak ise “Hey Siri, az önce kim aradı?” demek kadar kolaydır. Siri’deki ses seçicisini kullanarak aramalar istendiği anda HomePod’dan iPhone’a aktarılabilir.

Apple HomePod’a Yeni Özellikler Eklendi

  • iPhone’umu bul: Bu popüler Apple Watch özelliği HomePod’a da geliyor. Böylece kullanıcılar yakınlardaki aygıtlarını bulmak için onlara ping atabilecekler.
  • Siri Kısayolları: Kısayollar HomePod’da çalışan bir uygulamalar dünyasının kapılarını açıyor. Siri, iPhone ve iPad’de rutin davranışlarınızı öğrenip ‘kısayollar’ önerir. Bu kısayollara şimdi HomePod’da da erişilebiliyor. HomePod’de bir dizi görev için kısayolları özelleştirmek yeni bir Kısayollar uygulamasıyla çok kolaydır. Örneğin, “Hey Siri, günaydın” bir sabah rutinini başlatarak bir kafe uygulamasından kahve siparişi vermenizi, Ev uygulamasından mutfak ışıklarını açmanızı ve günün ilk takvim randevularını paylaşmanızı sağlayabilir. Üstelik tüm bunları tek bir basit ve özelleştirilebilir komutla yapabilirsiniz.
Göz atın:   Apple'nin Yeni AR Kulaklığı 2020' de Tanıtılacağı İddia Ediliyor!
[sp-related style=”dark” id=”29586″]

Yüksek duyarlıklı ses ve geniş bir ses alanı sunan HomePod, Apple tasarımı ses teknolojileriyle gelişmiş bir yazılımı bir araya getirir. Derin ve net baslar için Apple tasarımı yüksek frekanslı bir hoparlöre, inanılmaz bir yön kontrolüyle saf yüksek frekanslı akustikler sağlayan, özel dizilimli hüzmeleme özellikli yedi düşük frekanslı hoparlöre ve yerleşik olarak gelen güçlü teknolojilere sahip HomePod, orijinal kayıtların zenginliğini ve amacını tam anlamıyla koruyor.

[sp-related style=”dark” id=”29580″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Apple HomePod’a Yeni Özellikler Eklendi

HomePod, iki HomePod hoparlörü stereo çifti oluşturacak şekilde birlikte kullanıldığında geniş bir ses sahnesinde yüksek kaliteli bir sesle daha da etkileyici bir dinleme deneyimi sunar. Odadaki konumunu algılamak için uzamsal farkındalık özelliğini kullanan her HomePod, sesi nereye yerleştirilirse yerleştirilsin birlikte mükemmel bir uyum içinde çıkacak şekilde ayarlar. Ve AirPlay 2 ile, her odadan her odaya müzik çalmak veya bir HomePod, iOS aygıtı veya Apple TV ile ya da Siri’den isteyerek aynı şarkıyı her yerde dinletmek için en gelişmiş, kullanımı kolay, kablosuz çok odalı ses sistemini oluşturmak kolaydır.

[sp-related style=”dark” id=”29591″]

HomePod mesaj göndermek, zamanlayıcılar ve anımsatıcılar oluşturmak, takvimdeki randevuları ve hava durumunu takip etmek, çok çeşitli HomeKit özellikli akıllı ev aksesuarlarını kontrol etmek ve Apple Podcast’lerde bulunan 550.000’den fazla podcast’i dinlemek için çok kullanışlıdır. Son manşetler, eğlence haberleri ve spor gelişmeleri doğrudan HomePod’a gelir. Univision Noticias, ESPN Deportes, Telemundo Entretenimiento ve diğerleri şimdi İspanyolca desteğinden yararlanıyor.
Güvenlik ve gizlilik Apple donanım, yazılım ve hizmetlerinin tasarımında temel bir öneme sahiptir. HomePod ile, bilgiler yalnızca “Hey Siri” yerel aygıtta tanındıktan sonra şifrelenerek ve anonim bir Siri tanımlayıcısıyla Apple sunucularına gönderilir.

Apple HomePod’a Yeni Özellikler Eklendi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu