Apple, Çin’de Yeni Bir Temiz Enerji Fonu Kuruyor

Apple, Çin’de Yeni Bir Temiz Enerji Fonu Kuruyor

Abone Ol 

Apple’dan yeni bir enerji yatırımı geliyor. On Tedarikçi Birlikte Çin’deki İklim Değişikliği Çözümlerine Yatırım Yapacak.   Cupertino, California — Apple bugün Çin’de tedarikçilerin yenilenebilir enerji kaynaklarına erişmesini sağlayan ve türünün ilk örneği olan yeni bir yatırım fonu kurduğunu açıkladı.

Apple’ın iklim değişikliğine çözüm getirme ve tedarik zincirinde yenilenebilir enerji kullanımını artırma konusundaki kararlılığının bir parçası olarak, başlangıçta 10 tedarikçi ve Apple önümüzdeki dört yıl boyunca Çin Temiz Enerji Fonu’na yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yapacak. Fon Çin’de, yaklaşık 1 milyon evin güç ihtiyacını karşılamaya yetecek miktarda, toplam 1 gigawatt’tan fazla yenilenebilir enerji üretecek temiz enerji projelerine yatırım yapacak ve yeni temiz enerji projeleri geliştirecek.

[ilgiliicerik icerik_id=”20771″]

Apple, Çin’de Yeni Bir Temiz Enerji Fonu Kuruyor

“Apple olarak iklim değişikliğine çözüm getirecek adımlar atan şirketleri bir araya getirmekten gurur duyuyoruz,” diyen Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson sözlerine şöyle devam etti: “Çok sayıda tedarikçimizin fona katkıda bulunmasının mutluluğunu yaşıyoruz ve bu modelin dünya çapında çoğaltılarak her büyüklükten şirketlerin dünyamız üzerinde olumlu bir etki yaratmasına yardımcı olacağını umuyoruz.”

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Temiz enerjiye geçiş karmaşık bir süreç olabiliyor. Bu, özellikle de kullanılabilir temiz enerji kaynaklarına erişim sağlayamayan küçük şirketler için geçerli. Çin Temiz Enerji Fonu, büyüklüğünden ve ölçeğinden yararlanarak katılımcılarına daha fazla satın alma gücü sağlayacak, daha cazip ve çeşitli temiz enerji çözümlerine erişim avantajı sunacak. Çin Temiz Enerji Fonu, sürdürülebilir yatırımlar konusunda uzmanlığa sahip bir üçüncü taraf olan DWS tarafından yönetilecek. DWS aynı zamanda fona yatırım da yapacak.

[ilgiliicerik icerik_id=”20671″]

Apple, Çin’de Yeni Bir Temiz Enerji Fonu Kuruyor

Bugünkü haberler, Apple’ın bu yılın başlarında duyurduğu dünya genelindeki tesislerinin güç ihtiyacının yüzde 100 temiz enerjiyle karşılanacağı kararının ve 2015’te açıklanan Tedarikçi Temiz Enerji Programı’nın devamı niteliğinde. Bu program başladığından bu yana, 10’dan fazla ülkeden 23 üretim iş ortağı Apple üretim çalışmalarının tamamını yüzde 100 temiz enerjiyle gerçekleştireceğine ilişkin taahhütte bulundu. Apple ve tedarikçileri 2020’ye kadar dünya çapında 4 gigawatt’tan fazla yeni ve temiz enerji üretmiş olacak. Bu sayı, Apple’ın bugün üretim için kullandığı elektriğe bağlı ayak izinin üçte birini temsil ediyor.

Göz atın:   Lenovo ve NetApp Dijital Dönüşüm İçin İş Birliğini Duyurdu

Apple tedarikçileriyle birlikte sera gazı emisyonlarını azaltmanın yeni yollarını bulmak için de çalışıyor. Şirket bir süre önce alüminyum tedarikçileri Alcoa Corporation ve Rio Tinto Aluminum’la birlikte, alüminyum üretiminin temel adımlarından biri olan geleneksel eritme işleminde doğrudan sera gazı emisyonlarını ortadan kaldıran yeni bir teknoloji konusunda çığır açacak bir gelişme sağlandığını açıkladı.
Çin Temiz Enerji Fonu’na katılan ilk tedarikçiler arasında şu firmalar yer alıyor:

  • Catcher Technology
  • Compal Electronics
  • Corning Incorporated
  • Golden Arrow
  • Jabil
  • Luxshare-ICT
  • Pegatron
  • Solvay
  • Sunway Communication
  • Wistron

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu