Apple Cihazlardaki Zamdan Sonra Samsung Cihazları Zamlandı

Apple Cihazlardaki Zamdan Sonra Samsung Cihazları Zamlandı

Abone Ol 

Apple Markasının zamlarından sonra ise, Samsung markasının zamları telefon dünyasında konuşulan en çok konulardan olmayı başardı. Dünyadaki doların ve Euro’nun yükselmesi ile birlikte Apple cihazları kısa bir süre önce zamlanarak gündeme oturmuştu.

Dünyadaki dolar ve euro piyasasının dengelenmesi ya da kontrol altına alınması sağlanamadığından dolayı dolar kurunun ve zamların etkisi ile yeni sıfır bir telefon almak hayal olmakla birlikte küçük bir servete mal olduğunu söylemekte yarar var.

Zaten pek çok üreticinin telefonlarını Türkiye’de dudak uçuklatan fiyatlara satın almamıza rağmen, dolar kurunun ve zamlarında etkisi ile birlikte fiyatlar neredeyse 2 katına çıkmış bulunmakta. Suya düşen sıfır telefon hayalinden sonra Samsung markasının da zamlanması fiyatlar arasındaki uçurumu giderek arttırıyor. Samsung firması ise Samsung cihazları olan Samsung S9, Samsung S9 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 ürünlerinin fiyatına ortalama 350-400 TL gibi bir zam yaptığını açıkladı. Samsung yöneticilerinin zam çıkışı Samsung cihazların tüm serilerine uygulanmasa da son dönemlerde oldukça yaygın ve fazla olarak kullanılan Samsung marka cihazların pahalanması, yeni telefon alınır iken Samsung markasından uzak durulacağının göstergesi olabilecek cinsten.

Apple Cihazlardaki Zamdan Sonra Samsung Cihazları Zamlandı

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Apple Cihazlarındaki Zamdan Sonra Piyasayı Kasıp Kavuran Yeni Samsung Zamları;

Samsung Galaxy Note 8 : 4.999 TL’den 5.499 TL’ye
– Samsung Galaxy S9 : 4.599 TL’den 4.899 TL’ye
– Samsung Galaxy S9 Plus : 5.199 TL’den 5.499 TL’ye yükselmiştir.

Samsung cihazlarının ileri ki dönemlerde diğer versiyonlara ya da diğer akıllı cihaz serilerine zam uygulayıp uygulamayacağı meçhul. Fakat bu dönemde dolar kurunun ve zamların gelmesi ile birlikte tüm elektronik ürünlerde daha fazla zam yapılacağı yönünde iddialar bulunmaktadır.

Akıllı cihaz ya da elektronik cihaz tercihlerinizi yapar iken zamları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Aynı zamanda şuanda dolar ve Euro fiyatlarına göre satılan bu tarz cihazlara sahip olabilmeniz için biraz daha beklemeniz gerekebilir. Önümüzdeki dönemlerde dövizlerin azalması ve artması ile birlikte fiyatlar belki de normal fiyatlarının da altına düşebilir, böylece sizde en uygun fiyatlarla bu telefonlara sahip olma imkanı yakalayabilirsiniz.

Göz atın:   Apple, Sanal Gerçeklik Kulaklığı İçin Valve ile İşbirliği Yapabilir

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu